האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

אליפות ארצות הברית הפתוחה לשנת 2022

תחרות אליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס, ה-us open, נחשבת לאחת מארבע התחרויות השנתיות החשובות ביותר בענף. זהו אחד מאירועי הספורט הגדולים של השנה, בו משתתפים כל הטניסאים הגדולים ביותר בעולם. בשבועיים האלה, עיני כל עולם הספורט נשואות במתח אל מגרשי האספלט של ניו יורק. עם היסטוריה רבת שנים ושמות כה נוצצים, לא קשה להבין מה הופך את הטורניר לכה מוצלח. בכתבה זו, נתייחס לתחרות על כל גווניה ומרכיביה: ההיסטוריה, המשמעות וכמובן הצפי לטורניר הקרוב.

תוכן עניינים

כל מה שרציתם לדעת על אחת מתחרויות הטניס היוקרתיות ביותר בעולם

השנה, אליפות ארצות הברית הפתוחה תחל ב29.8, עם משחקי הפתיחה של הסיבוב הראשון. היא תסתיים עם גמר הגברים, ביום ראשון ה-11.9. בתחרות היחידים, ישתתפו כ-128 שחקנים ושחקניות, אשר יידרשו לנצח 7 משחקים רצופים על מנת לזכות במקום הראשון. מעבר לתחרות היחידים, יתקיימו גם תחרויות של טניס זוגות, זוגות מעורבים, נוער, ותיקים ונכים. בתור טורניר המתרחש במקום כה מרכזי בעולם, הוא מושך אליו את מיטב הטניסאים מכל תחום.
טורניר אליפות ארצות הברית הפתוחה

אליפות ארצות הברית הפתוחה גראנד סלאם

כל מי שאוהב טניס, יודע כי תחרויות הגראנד סלאם נמצאות מעל הכל. מדובר ב-4 תחרויות המתרחשות כל שנה, בסידני, לונדון, פריז וניו יורק. תחרויות אלה מחזיקות במשמעות הגדולה ביותר מבחינת דירוג השחקנים וגובה הפרסים לזוכים, ומכאן כובד המשקל המיוחס להן. בנוסף, תחרויות הגראנד סלאם מבדילות עצמן מהשאר, בכך שלא נערך בהן שובר שוויון במערכה המכריעה. כך, על מנת לזכות בה, המתמודדים נדרשים לנצח בהפרש של שני משחקונים.

תחרויות הגראנד סלאם קיבלו את ההכרה והמשמעות שלהן כבר בשנת 1925, ומאז הן מושכות אליהן את הטניסאים הטובים בעולם. ביניהן, תחרות ווימבלדון נחשבת ליוקרתית ביותר, אך רבים טוענים כי ה-us open נמצאת במקום השני. זאת, מכיוון שהיא נמצאת באחד ממרכזי העולם, ומשוחקת על אספלט, שהוא המשטח הנפוץ ביותר. לכן, קשה למצוא הישג ספורטיבי גדול יותר מזכייה בתחרות יוקרתית זו.

אליפות ארצות הברית הפתוחה זוכים לשנת 2021

בשנה שעברה, ה-141 לטורניר, נרשמה הפתעה גדולה בגמר טורניר הגברים. דניאל מדבדב הרוסי הביס את נובאק ג'וקוביץ', המדורג ראשון בעולם, בשלוש מערכות. טורניר הנשים היה בסימן הדור הצעיר העולה, עם כמה הפתעות גדולות ומרשימות. בגמר הטורניר, ניצחה אמה רדוקאנו, הבריטית בת ה-18, לאחר שגברה על לילה פרננדס, הקנדית בת ה-19. זה היה גמר היסטורי מכל הבחינות, כאשר בפעם הראשונה בהיסטוריה התמודדו ראש בראש שתי שחקניות לא מדורגות.

איפה מתקיימת אליפות ארצות הברית הפתוחה

אליפות ארצות הברית הפתוחה מתקיימת בכל סתיו בעיר ניו יורק. מאז שנת 1978, היא משוחקת במרכז הטניס הלאומי על שם בילי ג'ין קינג. המרכז נמצא בפארק פלאשינג מדוז, שברובע הברונקס. עם זאת, התחרות עברה בין מספר מקומות בארצות הברית לאורך השנים. היא החלה בשנת 1881 בעיר ניופורט, רוד איילנד, בתור תחרות לגברים בלבד. עם השנים, היא עברה מספר שינויים ותהפוכות, עד שבשנת 1968 אוחדה לתחרות מרכזית גדולה. אז, היא עברה לעיר ניו יורק, תחילה לרובע קווינס ומשם לברונקס.

תחרות אליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס

תחרות אליפות ארצות הברית הפתוחה הינה בעלת היסטוריה עשירה, מלאה בנתונים וסיפורים מרשימים לאורך השנים. השתתפו וזכו בה אגדות טניס רבות, בעבר ובהווה. בראש רשימת הזוכים בעידן המודרני של התחרות, נמצאים פיט סמפראס, רוג'ר פדרר וג'ימי קונורס, עם 5 זכיות כל אחד. מיד לאחר מכן, ניצבים רפאל נדאל וג'ון מקנרו, עם 4 זכיות. במצב הנוכחי, נראה כי ייקח עוד זמן רב עד לשבירת השוויון בראש הרשימה.

שיא הזכיות ברצף שייך לפדרר, שזכה בכל 5 התארים שלו בשנים רצופות, בין 2004-2008. גם בטורניר טניס נשים יש תיקו בפסגת הזוכות, כאשר סרינה וויליאמס ושטפי גראף מחזיקות ב-6 זכיות כל אחת. נתון זה ממחיש את הדומיננטיות של זוכות אמריקאיות בטורניר הנשים, כאשר ארצות הברית מחזיקה ב-25 זכיות בטורניר (מאז 1968). המדינה הבאה אחריה היא גרמניה, עם 6 בלבד.

טניס ווימבלדון 2022 גברים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

גמר אליפות ארצות הברית הפתוחה

באופן מסורתי, משחקי הגמר של תחרויות הנשים והגברים מתרחשים בימי שבת וראשון, בהתאמה. כמובן, אלה שני האירועים הגדולים ביותר בטורניר, ועיני כל עולם הספורט נשואות אל המשחקים הללו. אחד הגמרים הזכורים ביותר התרחש בשנת 2012, בין אנדי מארי לנובאק ג'וקוביץ'. זה היה הגמר הארוך ביותר בהיסטוריית הטורניר, כשהוא נמשך 4 שעות ו-54 דקות, עד לניצחון הדחוק של מארי על האלוף המכהן.

הפרסים בטניס ארצות הברית הפתוחה

בתור גראנד סלאם יוקרתי במיוחד, לא מפתיע כי הפרסים בו הינם גבוהים במיוחד. בשנת 2021, למשל, המנצח בתחרות זכה בשניים וחצי מיליון דולר, כאשר המקום השני זכה למחצית מסכום זה. בסך הכל, חולקו בתחרות כ-57.5 מיליון דולר. מעבר לפרס הכספי, קיבלו השחקנים גם נקודות דירוג בעלות משמעות גדולה ביותר על הדירוג העולמי שלהם.

לסיכום טורניר the us open tennis

לסיכום, טורניר ה-us open הינו אחד מאירועי הספורט הגדולים של השנה. עם טניס ברמה הגבוהה ביותר, היסטוריה רבת שנים ופרסים יוקרתיים במיוחד. כל חובב ספורט ימצא בו את מבוקשו, עם סיפורים והפתעות רבים, אינסוף רגשות וחוויה שלא תקבלו משום אירוע אחר. כל עולם הספורט מחכה בהתרגשות לסוף אוגוסט, ולדור חדש של שחקני טניס מדהימים. אז אם גם אתם אוהבים את הענף, מומלץ ביותר לכוון את השעון ולצפות בתחרות האגדית.

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס

מאמרים נוספים בנושא טניס

פרינס

פרינס – כל המידע על מותג הטניס פרינס הינו מותג טניס בעל שם ומוניטין, כבר מאז 1970. ברבות השנים, המותג הפך לסוג של אייקון, בזכות

קרא עוד »

פיקלבול | Pickleball

פיקלבול | Pickleball – כל מה שצריך לדעת עליו אם אתם מחובבי משחקי המחבט (כדוגמת הטניס, טניס השולחן, המטקות, הסקווש ואפילו הבדמינטון) די בטוח שתיהנו

קרא עוד »

טניס נשים

טניס נשים אימון טניס לנשים במיוחד עבורך מהיום כבר לא יהיה לך קשה להתמיד בספורט. תחשבי על אימון. אבל לא סתם עוד אימון, אלא כזה

קרא עוד »

בגדי טניס

בגדי טניס – לנשים לגברים יפים, אופנתיים ונוחים בגדי טניס יפים, אופנתיים ונוחים מהווים חלק חשוב מהספורט הפופולרי. משחק הטניס מאוד מקובל בקרב שכבות גיל

קרא עוד »

משחק טניס

משחק טניס – מידע, הסברים ומשחק אונליין משחק טניס והפופולריות של טניס נשים משחק הטניס, הלוא הוא "הספורט הלבן", הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ומשוחק

קרא עוד »
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן