האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

כדורי טניס

השאלה הראשונה שנצטרך לענות עליה היא: מה זה בכלל טניס? טניס הינו ענף ספורט המשוחק בעזרת כדור גומי ירוק. התחרות מתרחשת בין שני שחקנים או בין שני זוגות. המטרה במשחק היא לחבוט בכדור עם מחבט מיוחד המתאים למשחק, ולשלוח אותו לצד השני של המגרש, כך שהיריב לא יוכל להגיב לחבטה. משחק הטניס מחולק למערכות, ומערכה בנויה משישה משחקונים. לפי שיטות הניקוד נקודה מגיעה לפי הסדר ל-15, 30, 40 ו-60. הקודם להגיע ל-60 נקודות ניצח במשחקון.

 

טניס נחשב לענף ספורט מאוד נפוץ בעולם. את משחק הטניס ניתן לשחק על מגרש העשוי דשא, חימר, או מגרשים קשים, עשויים בטון או חומר אחר ובדרך כלל מצופים בחומר אקרילי. מגרשים קשים נפוצים יותר כשמדובר במרגשי טניס לחובבים ולמתאמנים. תגובת כדורי הטניס למגרשים שונים תהיה שונה מבחינת הצורה בה קופץ הכדור, התאוצה שהוא צובר במגע עם המגרש בשל עוצמת החבטה ועוד. ישנם מספר סוגי כדורי טניס ותגובתם לחבטה ולפגיעה במגרש תהיה שונה. 

 

כמו שכבר אמרנו, הציוד הנדרש במשחק הטניס הם כדור טניס ומחבט טניס, ובכתבה הזו נתמקד בכדור.

לכדור טניס מקצועני תקין על פי התקן של הפדרציה הבינלאומית לטניס, יהיו מימדים, צבע ומשקל ספציפיים וגם החומרים מהם הוא עשוי מאושרים לפי תקן זה. אך ישנם גם כדורים רכים יותר. הסיבה לשימוש בכדורים אלו היא היא התאמה לילדים או לחובבים. כדורים אלו שוקלים 25%, 50%, או 75% ממשקלו של כדור מקצועני.

 

מה שבאמת מבדיל בין כדור טניס איכותי ומקצועי לכדור שאינו כזה, הוא יכולות הקפיצה שלו. כדורי טניס מקצועיים נארזים בוואקום במיוחד, וזאת על מנת לשמור על לחץ האוויר בכדורים. אם כדור מקצועני יוצא מהאריזה כאשר יכולות הקפיצה שלו אינן תואמות את הציפיות, כנראה שהכדור או האריזה תקולים. כדור טניס מקצועני המותאם לתחרויות יהיה כדור קשה יותר ובעל יכולות הקפיצה הגבוהות ביותר מבין כל שאר הכדורים.

תוכן עניינים

מכונת כדורי טניס

מגרש טניס קרוב

בתמונה: המקום מגרש טניס, וכדור טניס שעומד על רשת.

מכונת כדורי טניס, הנקראת גם מכונת זריקת כדורי טניס ותותח כדורי טניס, היא מכונה אשר תפקידה לעזור לאימון שחקנים בשלל רמות, מרמות חובבניות ועד לשחקני טניס מקצועיים. מכונות אלו קיימות כבר שנים ועצם קיומן שינה את ענף הטניס ללא היכר. חבטות הגשה חזקות, מהירות ובעלות סחרור הן חלק עיקרי במשחק הטניס המשפיעות על מהלך המשחקון בשלמותו. היכולת של מכונת כדורי הטניס לחקות סוגים שונים ורבים של חבטות בעצם הופכות אותה לכלי שימושי ביותר בענף הטניס.

 

השיפורים הטכנולוגיים ומגוון החבטות שלא מפסיקים להתווסף למכונות כדורי הטניס עם הזמן, הופכים את האימון ליעיל יותר ואת יכולת השחקן או המתאמן להגיב בזמן אמת לקלות יותר לאימון.

למכונות כדורי הטניס יש יתרון נוסף גם בכך שניתן להכווין אותן לגבהים הרצויים בזריקת הכדור ולרמות שונות של עוצמה. בצורה זו בעצם ניתן להתאים את רמת הקושי למתאמן, כך שגם ילדים וגם שחקנים מקצועיים יוכלו להשתמש באותו מכונה לצורך שונה.

ארגז כדורי טניס

ארגז כדורי טניס הוא מוצר מומלץ במיוחד לאלו שרוצים להתאמן הרבה, לשחקנים מקצוענים, או לכאלו שצריכים מספר רב של כדורי טניס לחוגים או לשימוש בפעילויות של ילדים. אז למה לרכוש ארגז? באופן כללי, כדורי טניס יכולים לעוף מחוץ לגבולות המגרש, להיאבד, להיקרע ולהינזק במספר דרכים. ארגז כדורי טניס מכיל מספר מסוים של מארזי כדורים, בהתאם לגודל הארגז. רכישה של ארגז בעל כדורי טניס מרובים מוזיל את העלות של כל כדור.   

בחירת כדור טניס בחנות

סל כדורי טניס

מה זה סל כדורי טניס? סל כדורי טניס הינו סוג של מקום אחסון לכדורי הטניס. יש שני סוגים נפוצים לסל כדורי טניס. הסוג הראשון של סל כדורי טניס יכול להיות עשוי כולו ממתכת, האיכותיים שביניהם יהיו עשויים פלדה, והוא בנוי בצורת רשת, כך שהוא קל לנשיאה ואפשר לראות את הכדורים שבו. לסוג השני של סל כדורי טניס יהיה חלק עליון העשוי בד, והוא החלק שמכיל את הכדורים. החלק התחתון הוא תושבת, מעין רגליים העשויות מתכת.

 

לרוב, לשני הסוגים של סל כדורי טניס יש גלגלים המחוברים לתחתית הרגליים, אך ישנם סלי טניס ללא גלגלים. הגלגלים מאפשרים ניידות קלה יותר של הסל במגרש. היתרון של סל כדורים מפלדה הוא שהם עמידים מאוד ולא נפגעים בקלות. היתרון בסל כדורי טניס עשוי בד הוא בעיקר היכולת להפריד בין החלק העליון הניתן לסחיבה, לבין הרגליים הניתנות לקיפול.

השימוש בסל עוזר לרכז ולסחוב כמות גדולה של כדורי טניס במקום אחד.

כדורי טניס - מחיר

ובכן, כדורי טניס מגיעים במגוון סוגים וברמות איכות שונות. כדורים מחומרים שאינם איכותיים יהיו כמובן זולים יותר, אבל לא מומלצים לאלו שרוצים לשחק טניס. כאשר מדובר בכדורים באיכות גבוהה יותר, לסוג הכדור יש השפעה על המחיר, אם מדובר בכדור רך יותר המחיר יהיה זול יותר, כשהכדורים היקרים ביותר יהיו הכדורים המקצועיים. כאשר כבר החלטתם על סוג הכדור, בחרו יצרן איכותי והשוו בין המחירים של היבואנים, כך שתקנו כדור איכותי וזול.

כדור באמצע
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן