סקווש Squash: כל מה שצריך לדעת והדמיון לטניס

סקווש הוא אחד המשחקים הייחודיים בתקופתנו. מדובר על משחק בין שני שחקנים, המכים בקיר מולם עם מחבט סקווש וכדור, והמטרה היא לחבוט בכדור לקיר שוב ושוב, עד שהיריב לידך יפספס את החבטה לקיר, ואז תוכרז כמנצח. לפני שהכדור של היריב יפגע ברצפה לאחר החבטה הראשונה, יש לחבוט שוב לקיר. עבור כל חבטה מוצלחת של הכדור בקיר, מקבלים נקודה לטובתכם. על משטח המשחק יש קווים חיצוניים ופנימיים, והמטרה היא לא לצאת עם הכדור מהקווים החיצוניים, כדי לא להיפסל ואז במקרה זה, היריב יקבל נקודה לטובתו. כמו כן, המטרה היא לפגוע עם הכדור במשטח בתוך הקווים האדומים על הקיר. 

המשחק יגיע לסיומו עבור מי שיגיע ראשון לניקוד של 11 נקודות, ויוכרז כמנצח. המשחק יכול להיות מהנה במיוחד וניתן לשחק בו במשך שעות, בהנאה רבה. יש לציין שהמשחק אינו מוכר כמשחק אולימפי, אך זוכה לאהדה לא מועטה.

תוכן עניינים

אימון סקווש וציוד שחייבים

אימון סקווש הוא אימון חווייתי עם אחד המשחקים האהובים והוותיקים ביותר בתחום הספורט. במסגרת אימון סקווש תוכלו לבחור בין אימון אישי או אימון זוגי, כדי לשכלל את המיומנויות שלכם במשחק זה, מול המאמן. ומה הציוד שתצטרכו לרכוש לאימון סקווש? במשחק סקווש אין צורך בציוד רב מדי, בעיקר צריך שני פריטים מהותיים: מחבט סקווש וכדור. 

תוכלו למצוא בחנויות ספורט מחבטי סקווש מגוונים, של מיטב החברות המובילות, ולבחור את המחבט המתאים. תוכלו להתייעץ עם המוכרים בחנויות אלו אודות המחבטים המתאימים עבורכם. במסגרת אימון של סקווש תוכלו להתאמן אודות צורת החבטה שלכם, הנפת המחבט, וכמובן דיוק בזריקת הכדור לקיר באמצעות המחבט. הסקווש אידיאלי כפעילות גופנית מהנה במיוחד, בה קופצים ורצים עם המחבט והכדור, וזה גם יכול לחזק את מיומנויות הריכוז שלכם והחדות מול תנופת הכדור לקיר. אם אתם מחפשים משחק חווייתי ומיוחד, אז סקווש יוכל להתאים בדיוק עבורכם למשחק מושלם, בכל זמן שתרצו.

מחבט סקווש

מחבט סקווש הוא אחד האביזרים החשובים במשחק הסקווש. באמצעות המחבט ניתן לחבוט בקיר מולך, ובכל חבטה מוצלחת לצבור נקודות לטובתך. המחבט דומה בצורתו למחבט טניס, אך שונה במראה שלו. המחבט בעל ראש עגול מוארך יחסית וכן ידית אחיזה. משקל המחבט מוערך כ100 גרם. תוכלו למצוא מחבטי סקווש של החברות המובילות בתחום זה, כגון הד (HEAD) karaka l, ועוד. תוכלו לבחור את הסוג המתאים לכם, בהתאם להעדפות שלכם, ולרכוש אותו למשחק מהנה במיוחד.

כדורי סקווש

כדורי סקווש הם אחד האביזרים החשובים ביותר במהלך משחק סקווש. בד"כ הכדור הוא כדור גומי קטן, בדומה לכדור של מטקות חוף, ומיועד למשחק סקווש חווייתי וסוחף. בנוסף למחבט סקווש, כדור סקווש הוא חלק בלתי נפרד מהמשחק. תוכלו לרכוש בחנויות ספורט ייעודיות כדורי סקווש ייחודיים למשחק, מצאו את החנות הקרובה אליכם, או הזמינו באינטרנט את הכדור שתרצו. המטרה היא לחבוט בכדור בקיר עוד לפני היריב ולצבור נקודות, עד לניצחון המיוחל, בסופו של דבר.

מועדוני סקווש- מגרש סקווש

לאחר שהבנתם את המהות והקסם המיוחד של משחק סקווש, כעת בוודאי תרצו לדעת אודות מועדוני סקווש בהם תוכלו למצוא מגרשי סקווש ייעודיים למשחק הנ"ל. לפי האתר האינטרנטי של התאחדות הסקווש בישראל, ניתן למצוא מספר מועדונים של סקווש, כגון: 

  • מרכז הסקווש רעננה
  • מרכז הסקווש הרצליה
  • קאנטרי תל אביב

אלו המרכזים הגדולים ביותר בארץ של משחק הסקווש אך בהיבט הכללי, קיימים מאות מגרשי סקווש ברחבי הארץ. יש לציין שענף הסקווש בישראל פעיל בחסות ארגון ישראל לענפי ספורט תחרותיים לא אולימפיים, ומדי שנה שחקנים רבים מצטרפים למועדון שחקני הסקווש. במועדונים הגדולים, כאמור, ברעננה או הרצליה או ת"א, תוכלו להשכיר את המגרש למשחק סקווש מושלם, לכם ולחברים או בני משפחה. באתר של התאחדות הסקווש בישראל תוכלו למצוא מידע אודות מועדוני הסקווש המובילים בארץ, ולבחור את המיקום הקרוב אליכם. תוכלו להתאמן במגרשים אלו במשחק בכל עת שתבחרו, או להזמין מגרש למשחק מהנה לכם וליקרים לכם.

טניס ווימבלדון 2022 גברים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

סקווש הרצליה

סקווש הרצליה הוא אחד המועדונים הגדולים בארץ, יש בו שמונה מגרשי סקווש, וכן חנות ספורט, מקלחות, ושטח רחב לאירועים למיניהם. המקום מתאים למתחילים וגם למתקדמים בתחום הסקווש, לנוער וכן למבוגרים. מיטב המאמנים בתחום הסקווש מתאמנים בהרצליה, ותוכלו גם אתם להזמין מגרש במועד הנוח לכם, באמצעות יצירת קשר מול המועדון. צרו קשר כבר היום להזמנת מגרש עבורכם! תוכלו להזמין מגרש בשעות הפעילות של המועדון בהרצליה, הפעיל במהלך השבוע, וכן בשבתות וחגים.

סקווש רעננה

תחרות מטקות היא אחת הדרכים הטובות ביותר להנות ממה שיש למשחק המדהים הזה להציע. מרבית האנשים לא חושבים על משחק המטקות כמשחק תחרותי אך למעשה ההפך הוא הנכון. משחק המטקות הוא משחק עם הרבה אדרנלין וקורדינציה של הגוף שהופכים אותו בקלות לתחרותי. הוא דורש שיתוף פעולה בין מספר איברים רב ורוצה להוציא את המיטב מכל שחקן. ישנן תחרויות מטקות המתקיימות לעיתים קרובות בחופי ישראל השונים ברחבי הארץ, שווה להישאר מעודכנים!

סקווש תל אביב

מרכז הסקווש בתל אביב הוא המרכז הגדול בארץ למשחקי סקווש למיניהם, לכל הגילאים. בנוסף לסניפים בהרצליה ורעננה, מרכז הסקווש בתל אביב אף הוא נחשב לאחד הגדולים לאימוני משחק סקווש. במועדון הסקווש בתל אביב תוכלו לרכוש כרטיסייה בודדת או ל10 כניסות, למשל, להשכרת מגרש למשחק סקווש. תוכלו לעשות במועדון בתל אביב גם אימונים אישיים לאורחים במחיר זוגי חד פעמי או במחיר זוגי כרטיסייה, לפי בחירתכם, במהלך ימי הפעילות בראשון עד חמישי.

פיקלבול | Pickleball

פיקלבול | Pickleball – כל מה שצריך לדעת עליו אם אתם מחובבי משחקי המחבט (כדוגמת הטניס, טניס השולחן, המטקות, הסקווש ואפילו הבדמינטון) די בטוח שתיהנו

קרא עוד »
טניס

טניס – כל מה שחדש בעולם ועדכונים מאליפות ווימבלדון טניס טניס הוא ללא ספק אחד מהמשחקים התחרותיים המרתקים, הפופולריים והיוקרתיים ביותר. מחצרות המנזרים של צרפת

קרא עוד »

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן