האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

טורניר טניס בישראל - אליפות ת"א ווטרג'ן הפתוחה 2022

טורניר טניס בישראל – אליפות תל אביב ווטרג'ן הפתוחה 2022 הינו טורניר מסבב ה-ATP-250 בטניס. הטורניר עתיד לחול בין התאריכים: 25 בספטמבר עד ה-2 באוקטובר בעיר תל אביב. טורניר הטניס מעורר הרבה התרגשות, שכן כבר שנים רבות התחרות לא התקיימה בעיר זו. למעשה, תחרות זו עתידה להיות המהדורה מספר 18 באליפות תל אביב הפתוחה. במידה שאתם מתעניינים בטניס אתם ודאי חשים בהתרגשות וניתן להבין זאת, בתחרות ישתתפו טניסאים מובילים מרחבי העולם. האליפות הינה יוזמה של איש העסקים מיכאל מירילשוילי. הצוות של מיכאל מירילשוילי השתתף בארגון תחרות אליפות סנקט פטרבורג הפתוחה טרם ביטולה בעת הפלישה של רוסיה לאוקראינה. הצוות משתף פעולה יחד עם חברת ווטרג'ן, כאשר שמירישוילי הינו נשיאה. רק בתאריך ה-21 ביולי אושר כי התחרות תתקיים במכתב רשמי. האישור ניתן לאחר ביטול טורנירים באותה תקופה בסין בשל מגפת הקורונה. למעשה הטורנירים בסין בוטלו שלוש פעמים ברצף.
משחק טניס מקצועי בטורניר עולמי

תוכן עניינים

טורניר ה-ATP 250 חוזר לישראל לראשונה מאז שנת 1996

משחק טניס

בתמונה: שחקן במגרש טניס רגע לפני חבטה עם מחבט טניס בכדור טניס.

טורניר ה- ATP 250 התקיים בפעם האחרונה בתל אביב בשנת 1996. עובדה זו, לצד הביטולים גורמת לאירוע להיות מאוד ייחודי. על מנת לערוך את הטורניר התקבל אישור מה-ATP (התאחדות הטניסאים המקצועיים או הסבב העולמי בטניס גברים). האישור אפשר לערוך את האליפות באולם ממוזג והוא ניתן במטרה להקל על הצופים. כדי לאפשר צפייה נעימה ומהנה עלתה האפשרות לערוך את התחרות ברמת השרון, באצטדיון קנדה, אך הדבר לא התאפשר.

 

מכיוון שכדי לארח את הקהל באצטדיון קנדה היה צורך לבנות גג בעלות של 20 מיליון ש"ח המיקום שונה. המיקום עליו הוחלט הוא תל אביב – ביתנים 1ו-2, כאשר עלה צורך בשיפוץ בעלות של מעל 8 מיליון ש"ח. עם עלות שכזו עשויה לעלות השאלה: מה יהיה מחיר הכרטיסים לצפיה בטורניר המבוקש? התשובה לשאלה זו היא שמחיר הכרטיסים היומיים מתחיל מ-69 שקלים ומגיע לסכום של 999 שקלים. יש לציין שכל הכרטיסים נרכשו במהירות וכבר ב-12 בספטמבר בשעה שמונה בבוקר לא נותרו כרטיסים.

טורניר טניס תל אביב

מעניין לדעת כי כדי לעודד את השחקנים המובילים להשתתף בתחרות הוכרז כי השחקנים המובילים יקבלו פרסים בסכומים עצומים. סך הפרסים עומד על 1,019,855$ והופך את הטורניר ליוקרתי במיוחד. כמעט לפני חודש, ב-29 באוגוסט, רשימת המשתתפים בתחרות נסגרה, זאת כאשר הרשימה כללה 20 שחקנים בדירוג ה-60 הטובים בעולם. בין השחקנים המשתתפים יש לציין את: נובאק ג'וקוסיץ', קארן חצ'אנוב, אסלן קראצב ומארין צ'יליץ'. שחקנים אלו נחשבים לטובים ביותר בטניס.

לעוד מידע על איך נבנה רמות טניס לחצו כאן דירוג טניס.

מידע נוסף על אקספו ת"א

אקספו ת"א – ביתן 2 החדש הינו אולם אירועים ותערוכות מושקע – בביתן הושקעו 350 מיליון שקלים. חלל הביתן הינו מגוון, מתוחכם ורחב. מעבר לכך, גובהו של השטח הינו 20 מטרים בלי עמודים והיסודות של הרצפה חזקים מאוד. כדי לקיים מספר אירועים בחלל אחד נעשה שימוש במחיצות אקוסטיות. המחיצות מאפשרות למשתתפים ליהנות מאירועים שונים, כמו למשל: תערוכות עם טכנולוגיה מתקדמת, קרקסים ומופעי ענק, כאשר שברקע ישנו סאונד באיכות גבוהה במיוחד.

טורניר טניס בינלאומי

אז אילו תחרות עתידות להיראות בטורניר? יחידים? זוגות? התשובה היא שבמהלך טורניר הטניס הבינלאומי עתידות להתקיים תחרויות שונות, ביניהן: תחרות יחידים ותחרות של זוגות. בתחרות היחידים ישתתפו בין 28-32 טניסאים ו-20 מקומות שמורים לשחקנים מדורגים. תחרויות אלו התקיימו בטורניר שחל בשנות ה-80 ובשנות ה-90. בקיצור, הטורניר צפוי להיות מאוד מעניין ויש בהחלט למה לצפות.

 

ומה לגבי דרכי ההגעה? בנוגע לשאלה זו – אם הצלחתם להשיג כרטיסים ואתם מגיעים ברכב פרטי, תוכלו למצוא חנייה בשני אזורים מרכזיים. האזור הראשון נמצא בין חניון הרכבת, היכל הספורט ושטחו של אסקפו תל אביב. כמו כן, ניתן למצוא חנייה בחניון גני יהושוע שנמצא ליד המתחם.
אם אין לכם רכב או אם אתם מעדיפים שלא לנסוע ברכב והחלטתם להגיע בתחבורה ציבורית אל הטורניר, ניתן להגיע באמצעות הרכבת. הרכבת נמצאת ליד המתחם. בנוסף, ישנם קווי אוטובוס רבים אשר מגיעים אל האזור.

אחד ממשחקי טניס נשים

אליפות סבב המאסטרים העולמי

אליפות סבב המאסטרים העולמי הינו החשוב ביותר בטורניר זה. לאליפות סבב המאסטרים העולמי אין מיקום קבוע. משנת 2009 הוא חל בלונדון ובשנת 2021 הוא התקיים באיטליה, בעיר טורינו. באליפות משתתפים שמונת הזוגות ושמונת היחידים שדורגו ראשונים בדירוג העולמי השנתי. אם זוג או שחקן זכו בגרנד סלאם, הם זכאים להשתתף בטורניר גם במקרה שהם לא דורגו בין השמונה הראשונים, כאשר הם לא יכולים להיות מדורגים במיקום שנמוך מעשרים.

רוצים להיות שחקני טניס טובים יותר?

זה אפשרי!

באימון אישי 1 על 1 עם עידן רוזנברג, לחצו על הלינק לקביעת אימון >>

גמר ה-ATP

הטורניר שונה מאחרים בכך שבשלב הראשון ישנם שני בתים עם 4 שחקנים והם משחקים נגד שלושה יריבים בבית ולא לפי השיטה בה המפסיד יוצא. השחקנים שהגיעו למקום הראשון והשני עולים לחצי הגמר והראשונים בבית משחקים נגד השניים בהצלבה כאשר המנצחים עולים לגמר.
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן