האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

שחקני טניס מפורסמים כולל דירוג טניס – והדרך להיות טניסאי מפורסם

סקירה רחבה של שחקני הטניס הטובים ביותר: בארץ ובעולם, בהווה ובעבר.

כבר שנים רבות, הטניס נחשב לאחד מסגנונות הספורט הפופולריים ביותר בעולם. במדינות רבות, הספורט הלבן נמצא במקום השלישי המכובד, אחרי כדורגל וכדורסל. בתור ספורט כה אהוב על ידי צופים ושחקנים מכל רחבי העולם, צמחו בו דורות רבים של שחקנים אגדיים. בכתבה זו, נספר לכם על חלק מהשחקנים האגדיים הללו, מהעבר הרחוק ומהשנים הללו. בנוסף, נתייחס לשיטת הדירוג בעולם הטניס, ונסביר כיצד היא עובדת.

תוכן עניינים

משחק הטניס הינו פופולרי כבר שנים רבות. הוא משוחק כבר מאות רבות של שנים, ונחשב לספורט מקצועני כבר מעל ל-50 שנה. מאז שהפך למקצועני בשנת 1968, חזינו במו עינינו במספר גדול של שחקנים מדהימים. הם הגיעו להישגים חסרי תקדים, העניקו השראה לעולם כולו והביאו את הספורט לקדמת הבמה. "תקופת הזהב" של הטניס הייתה בשנות ה-80. השילוב של חשיפה מוגברת לטלוויזיה, עם שחקנים אגדיים, הביא לפריצת דרך של ממש.

שחקני טניס מפורסמים

ישנה רשימה אינסופית של שחקני טניס גדולים, וכאן נתייחס באמת לגדולים ביותר. כמובן, אי אפשר להתייחס לטניסאים גדולים בלי לדבר על השלישייה הגדולה של ימינו. רפאל נדאל, רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' מחזיקים בהכי הרבה תארי גראנד סלאם בהיסטוריה. עם 22 לנדאל ו-20 לפדרר וג'וקוביץ', כאשר המקום הרביעי מחזיק ב-14. פערים אלה מראים כמה ייחודי ואיכותי הינו דור הטניס של 20 השנים האחרונות. ימי התהילה של ה-3 מגיעים לקיצם, אך החותם שהשאירו יישאר איתנו לתמיד.

לעומת טניס גברים, טניס נשים מתאפיין בפרישה רחבה יותר של שחקניות ברמה גבוהה. עם זאת, מעל הכל נמצאות שתיים אגדיות: סרינה וויליאמס ושטפי גראף. השתיים מובילות את רשימת הזוכות בהיסטוריה, עם 23 לסרינה ו-22 לגראף. מאחוריהן, נמצאות כריס אוורט ומרטינה נברטילובה, עם 18 תארים לכל אחת. כמובן, מספר זכיות בגראנד סלאם אינו המדד היחיד, אך הוא נחשב לטוב ביותר.

שחקני טניס ישראלים מפורסמים

שחקני הטניס הישראלים המצליחים ביותר בהיסטוריה הם בקטגוריית הזוגות: אנדי רם ויוני ארליך, או בקיצור "אנדיוני". השניים הם הישראלים היחידים בהיסטוריה שזכו בתחרויות גראנד סלאם. ארליך זכה פעם אחת, בשנת 2008, בטורניר הזוגות ביחד עם רם. לעומת זאת, אנדי זכה ב-3, כאשר זכה גם פעמיים בטורניר הזוגות המעורבים, בווימבלדון וברולאן גארוס. בשיאם, השניים דורגו במקום ה-5 בעולם. כיום, שחקן הטניס הישראלי המוביל הינו ישי עוליאל, לשעבר אלוף העולם לנוער.
טניס ווימבלדון 2022 גברים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

טניסאי עבר ישראלי

מעבר לטניס הזוגות, טניסאי העבר הישראלים רשמו כמה הישגים מרשימים. הדירוג הגבוה ביותר של טניסאי יחידים היה 11, אליו הגיעה שחר פאר בשנת 2016. בטניס הגברים, עמוס מנסדורף הגיע למקום 18 בעולם בשנת 1987, בעוד שלמה גליקשטיין הגיע ל-22. ההישג הגדול ביותר של נבחרת ישראל בטניס, היה העפלה לחצי גמר גביע דייויס. הישג זה נרשם בשנת 2009, עם ניצחון מפתיע ומרשים על נבחרת רוסיה בהיכל נוקיה.

שחקני טניס מובילים

כיום, אנו נמצאים בתקופה של חילופי דורות בטניס העולמי. לאחר שנים רבות שבהן שלטו שלושת הגדולים בענף ללא עוררין, יש מעין "העברת לפיד" לדור הבא. שינוי זה מתבטא עם עלייה של שחקנים צעירים כמו דניל מדבדב, אלכסנדר זברב ואחרים. נראה שאנו עומדים בפני תחרות פתוחה בהרבה בשנים הבאות, עם מועמדים רבים לזכייה בכל תואר. בטניס הנשים, התחרות תמיד הייתה פתוחה לרווחה, ועכשיו, עם היחלשותה של סרינה וויליאמס, המגמה נמשכת.

דירוג שחקני טניס

אז איך עובדת שיטת דירוג טניס עולמי? שיטת הדירוג נקראת דירוג ATP, ובמסגרתה השחקנים מקבלים נקודות לפי הישיגיהם. הניקוד מחושב לפי השלב שאליו הגיע שחקן בכל טורניר, בהתאם לקטגוריית הטורניר. למשל, זכייה בגראנד סלאם תניב 2,000 נקודות, בעוד זכייה בטורניר מאסטרס שווה 1,000. זכייה בטורנירים חשובים פחות שווה עוד פחות נקודות כמובן. בנוסף לניקוד על זכייה, כל שחקן מקבל ניקוד בהתאם לשלב שאליו הגיע בטורניר.

הניקוד מתעדכן בכל שבועיים ונחשב למשך שנה, כך שבעצם כל דירוג מתייחס להישגי הטניסאים ב-52 השבועות האחרונים. משמעות הדירוג, מעבר ליוקרה כמובן, היא האפשרות להשתתף בטורנירים השונים. כך, למשל, לכל גראנד סלאם ייכנסו 104 השחקנים הראשונים בדירוג, והשאר יידרשו להשתתף במוקדמות לטורניר. המדורג המוביל כיום, מחזיק ב8,160 נקודות שצבר בשנה האחרונה. לשם השוואה, שיא כל הזמנים בנקודות בשנה אחת הינו 16,950. השיא נרשם על ידי נובאק ג'וקוביץ' בשנים 2015-2016.

דירוג שחקני טניס עולמי

עם הזדקנות הטניסאים האגדיים של היום, ישנם שינויים רבים בצמרת הטניס העולמית. ג'וקוביץ' ונדאל מדורגים במקומות 3 ו-4, בהתאמה, בעוד פדרר מדורג 96. בצמרת, נמצא דניל מדבדב הרוסי, ומיד אחריו אלכסנדר זברב הגרמני. עם זאת, הפערים בצמרת אינם גדולים, ויושפעו מאוד מהגראנד סלאמים הקרובים. ישי עוליאל, שהוא הישראלי שמדורג במקום הגבוה ביותר כיום, נמצא במקום ה-336 בעולם.

שחקנית טניס

בטניס הנשים, האחיות וויליאמס כבר איבדו את אחיזתן בצמרת. כיום, סרינה וויליאמס מדורגת במקום ה-276 בעולם, כאשר היא השתתפה רק ב-6 טורנירים בשנה החולפת. אחותה ונוס מדורגת 571. בצמרת נמצאת כרגע איגה שביונטק, הפולנית בת ה-21. היא מובילה בפער עצום על המקום השני, עם 8,631 נקודות לעומת 4,511 של אנט קונטבייט האסטונית. לינה גלושקו בת ה-22 מובילה את הישראליות, במקום ה-344 בעולם.

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס

מאמרים נוספים בנושא טניס

רמות טניס

רמות טניס – ממתחיל למדורג ראשון בעולם רמות טניס מגוונות קיימות בטניס, כגון רמה 10 שהיא רמת מתחילים בטניס, עדיין ללא מיומנות.הרמה הבאה היא רמה

קרא עוד »

פרינס

פרינס – כל המידע על מותג הטניס פרינס הינו מותג טניס בעל שם ומוניטין, כבר מאז 1970. ברבות השנים, המותג הפך לסוג של אייקון, בזכות

קרא עוד »

פיקלבול | Pickleball

פיקלבול | Pickleball – כל מה שצריך לדעת עליו אם אתם מחובבי משחקי המחבט (כדוגמת הטניס, טניס השולחן, המטקות, הסקווש ואפילו הבדמינטון) די בטוח שתיהנו

קרא עוד »

טניס נשים

טניס נשים אימון טניס לנשים במיוחד עבורך מהיום כבר לא יהיה לך קשה להתמיד בספורט. תחשבי על אימון. אבל לא סתם עוד אימון, אלא כזה

קרא עוד »

בגדי טניס

בגדי טניס – לנשים לגברים יפים, אופנתיים ונוחים בגדי טניס יפים, אופנתיים ונוחים מהווים חלק חשוב מהספורט הפופולרי. משחק הטניס מאוד מקובל בקרב שכבות גיל

קרא עוד »

משחק טניס

משחק טניס – מידע, הסברים ומשחק אונליין משחק טניס והפופולריות של טניס נשים משחק הטניס, הלוא הוא "הספורט הלבן", הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ומשוחק

קרא עוד »
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן