האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

דירוג טניס בישראל מרמה 10 ועד לרמה 1

דירוג טניס בישראל איך זה עובד? איגוד הטניס בישראל הוא שקובע את שיטת הדירוג. כל שחקן מתחיל עם 1500 נקודות. עם כל ניצחון או הפסד שלו הדירוג משתנה.
ניצחון על שחקן חלש יותר נותן מעט ניקוד, ניצחון על שחקן חזק יותר נותן יותר ניקוד. רמה 10 זו רמה של שחקן שרק התחיל לשחק טניס ועדיין לא פיתוח מיומנות או טכניקה. רמה 1 לעומת זאת זו רמה של שחקן שהתברג לדירוג העולמי ATP.

מעבר מהיר אל

דירוג טניס ישראל בארץ ובעולם

דירוג הטניס זו שיטת ניקוד המדרגת את הטניסאים בסבב המקצועני העולמי. עונת הטניס חופפת לשנה הקלנדרית ומתחילה בינואר. הדירוג נעשה על בסיס הישגי השחקנים ב-52 השבועות האחרונים. כל שבוע נמחקים הישגיו של הטניסאי מהשבוע המקביל בשנה הקודמת ומצטרפים ההישגים החדשים.

הטורנירים מתחלקים לכמה רמות קושי כשהיוקרתיים ביותר מביניהם מזכים את השחקנים במספר הנקודות הגבוה ביותר. אלו הם טורנירי הגראנד סאלם שמעניקים 1,000 נקודות לזוכה, שמקבל גם סכומי כסף נכבדים. לחצו על הלינק הבא כדי ללמוד עוד על רמות טניס.

הקטגוריה השנייה בחשיבותה היא טורנירי המאסטרס, אחריה טורנירי הזהב וסדרת הטורנירים הבאה היא טורנירי ה-ATP והמקבילה הנשית שלהם, WTA.

הדירוג של שחקנים ישראלים לרוב לא מאפשר להם לגשת למוקדמות של טורנירים בסדרי גודל כאלו. הישראלים מגיעים לטורנירים צ'לנג'רים. גם פה הניקוד נקבע על-פי סך הפרסים, כשטורניר גדול מעניק כ-150 אלף דולר ו-100 נקודות דירוג לאלוף .
הקטגוריה הנמוכה ביותר בעולם היא הפיוצ'רים שחלקם מתקיימים אף בארץ.

דירוג שחקני ישראל

הדירוג הנוכחי של נבחרת ישראל בטניס הוא מקום 34 בעולם, שזו ירידה של מקום אחר מהדירוג הקודם. יוני ארליך דורג בשיאו במקום החמישי בעולם לזוגות, ב-2008, ונכון למאי 2022 הוא מדורג במקום ה-74 בסבב ה-ATP לזוגות. הוא זכה בזוגות גברים ב-22 תארים, כולל בגראנד סאלם אחד, עם אנדי רם.


עידן לשם מדורג במקום ה-511 בעולם ביחידים ובמקום ה-923 בזוגות, נכון לפברואר 2022. הדירוג הגבוה ביותר של לשם היה 249 בעולם ליחידים בשנת 2017.
דניאל צוקרמן מדורג במקום ה-563 בעולם נכון למאי 2022. הדירוג הגבוה ביותר שלו היה 481 בעולם, ב-2.5.22. ישי עוליאל היה מדורג במקום 331 בעולם באפריל 2022 ונכון להיום הוא במקום ה-336 בעולם.

דירוג טניס גברים ונשים בישראל

נכון למרץ 2022, ישי עוליאל, השחקן הבכיר בארץ, נמצא במקום ה-343 בעולם. לינה גלושקו שהיא השחקנית הטובה ביותר בארץ מדורגת במקום 334 בעולם. לישראל אין נציגות במקודמות גראנד סאלם בטורנירי מאסטרס או בטורנירי הסבב, ATP בגברים ו-WTA אצל נשים.

תוכלו להתייעץ  לגבי חוג טניס 

באימון אישי 1 על 1 עם עידן רוזנברג, לחצו על הלינק לקביעת אימון >>

נבחרת גביע דייוויס של ישראל

נבחרת גביע דייוויס של ישראל היא נבחרת הגברים של ישראל במשחק טניס ומורכבת מהטניסאים המובילים בארץ. הנבחרת מדורגת ביום במקום ה-34 בעולם כשהישג השיא שלה היה בשנת 2009 כשהעפילה לשלב חצי הגמר בבית העליון של גביע דייויס.
גביע דייוויס היא תחרות לנבחרות בינלאומיות לגברים המתקיימת בכל שנה במקומות שונים בעולם, החל משנת 1900. זו תחרות הספורט השנתית בין נבחרות בינלאומיות הוותיקה והגדולה ביותר בעולם.
ישראל משחקת בגביע דייוויס הכחל משנת 1949 כשבמשחקה הראשון הנבחרת כללה את השחקנים אריה אבידן-וייס, יהודה פינקלקראוט, רפאל גורניצקי ויעקב בונטמן אז הפסידה הנבחרת לנבחרת דנמרק בקופנהגן 5-0.
נכון למרץ 2022 השחקנים בנבחרת ישראל הם יוני ארליך, עידן לשם, דניאל צוקרמן, ישי עוליאל ובן פתאל.

דירוג טניסאים ישראלים – נוער

איגוד הטניס לנוער בישראל מקיים תחרויות נוער ארציות ואזוריות בכל המדינה והוא גם אחראי על הדירוג של טניסאי הנוער ועל קידומם לטניס המקצועי. בעבר זכתה ישראל להישגים רבים בטניס לנוער.

דירוג טניס ישראל בנות

הטניסאית המובילה בנבחרת היא לינה גלושקו המדורגת ב-WTA במקום 225 ליחידות ו-408 זוגות. היא אלופת ישראל לשנת 2020. ניקול חירין היא אלופת ישראל הנוכחית ודורגה במקום ה-608 בעולם נכון לדצמבר 2021בדירוג ה-TWA. שביט קמחי, מקום 807 בעולם נכון למאי 2021 וניצחה בפיוצ'ר לבוגרות בירושלים במאי 2021.

דירוג טניס ישראל בנים

איגוד הטניס הקיים בישראל הוא הגוף המנהל את ענף הטניס בארץ. האיגוד מנהל את תחרויות הטניס בארץ ואת נבחרת גביע דייוויס של ישראל. האיגוד נוסד בשנות ה-50 אך במתכונתו הנוכחית הוא קיים משנת 1984. אליפות ישראל בטניס היא תחרות שנתית אשר בה נקבעים אלופי ישראל לגברים, נשים ונוער בטניס. הטורניר מתקיים בדצמבר ונערך על-ידי איגוד הטניס הישראלי. בשיאי האליפויות לגברים מחזיקים יהושע שלם, בין השנים 1967-1975 ושלמה גליקשטיין בין השנים 1977 – 1985. שניהם זכו ב-9 אליפויות כל אחד. האישה שמחזיקה בשיא האליפויות לנשים היא טובה אפשטיין אשר זכתה 12 פעמים בתואר אלופת ישראל, בתואר 12 פעמים בין השנים 1958- 1972. הישראלי שמחזיק בשיא בסבב הגברים העולמי, ה-ATP הוא עמוס מנסדורף שהגיע לדרוג ה-18 בעולם. זכה בתואר אלוף ישראל פעם אחת, בשנת 1986, אז שבר את הרצף של גליקשטיין של 9 זכיות רצופות.
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן