נעלי טניס – כל המידע והטיפים כדי לנצח את המשחק!

איזה נעלי טניס לרכוש? נשים / גברים / ילדים

רגע לפני שנדבר על נעלי טניס הידעת? שטניס הוא משחק קלאסי נהדר, שאהוב ביותר על אנשים בכל העולם. בשנים האחרונות, המשחק הולך וצובר פופולריות בישראל, וקשה שלא להבחין בכמות המגרשים המרובה ובהמוני הילדים שמסתובבים עם תיקי הטניס שלהם. אם גם אתם, או בן משפחתכם, רוצים לעלות על המגרש ולשחק את המשחק האלגנטי, חשוב ביותר לקנות נעליים לטניס. נעליים מיוחדות, שמתאימות למגרש טניס ולתנועות הייחודיות במהלך המשחק. לשם כך, חשוב להכיר את מגוון סוגי נעלי הטניס, ואנחנו כאן בשבילכם עם כל המידע הרלבנטי.

תוכן עניינים

2. רוצים לקנות נעלי טניס? הנה כל מה שצריך לדעת

קודם כל, חשוב להתייחס לחשיבות הגדולה בהצטיידות בנעלי טניס. ניתן לחשוב כי אין באמת צורך בנעליים מיוחדות, ונעלי ספורט יהיו מספיק טובות, אך זוהי טעות שעלולה להיות מסוכנת. זאת, מכיוון שטניס הוא משחק עם אופי מאוד ספציפי של תנועות לא רגילות: שינויי כיוון חדים, בלימות פתאומיות ועבודת רגליים ייחודית. ביצוע תנועות כאלה עם נעליים לא מתאימות עלול בהחלט להוביל לפציעות, בטווח הקצר והארוך. לכן, יש חשיבות עליונה לרכישת נעלי טניס איכותיות.   

אז אחרי שהבנו למה חשוב להצטייד בנעלי טניס, איך בוחרים את הנעל הנכונה? נעל מתאימה באמת יכולה לעשות את ההבדל – למנוע פציעות ועייפות, ולשפר את הביצועים. בנוסף, טניס נוטה לשחוק נעליים מהר יחסית, ולכן נעל איכותית תחזיק מעמד לטווח ארוך ותהיה משתלמת יותר עבורכם. אז כדי שתוכלו לבחור את הנעל המתאימה, שתאפשר לכם לשחק ברמה הגבוהה ביותר ללא פציעות, הנה כל הפרמטרים שאליהם חשוב להתייחס.

ברוב המקרים, הנעליים יהיו בעלי סוליה עבה ורחבה. זאת, במטרה לצמצם שחיקה ולהעניק לכפות הרגליים תמיכה מרבית, כמו גם לשמור על יציבות השחקן. בנוסף, הן יהיו גבוהות יותר מנעלי ריצה, במטרה להגן על הקרסול. חשוב גם להתייחס לסוג המגרש, כאשר בארץ, מעל 95% ממגרשי הטניס הם מאספלט. לכן, חשוב לוודא שאתם רוכשים נעלי טניס שמיועדות לאספלט. עבור מי שמשחק על משטחים נוספים, חשוב לדעת כי יש גם נעליים מיוחדות של טניס המיועדות לכלל המגרשים. 

לעוד מידע על פציעות בטניס ואיך למנוע בלינק הבא: פציעות ספורט.

נעלי טניס אדומות
שחקנית עם נעלי טניס אדידס

3. נעלי טניס נשים, גברים וילדים- למה חשוב לשים לב

באופן כללי, נהוג לחלק את נעלי הטניס לשלוש קטגוריות, כשכל אחת מציעה יתרון אחר: יציבות, עמידות ומשקל נמוך. נעלי הטניס המסורתיות הן לרוב כבדות יותר, ומספקות בעיקר יציבות ועמידות על חשבון קלילות. לכן, רבים מתלוננים על תחושת סרבול ועייפות עם הנעליים המסורתיות. לצערנו עדיין לא נוצרה נעל הטניס המושלמת, כאשר כל מודל מציע יתרונות וחסרונות אחרים, אך בשנים האחרונות יש התקדמות גדולה בכל התחומים.  

התקדמות זו בעיקר מתבטאת בפופולריות העולה של דגם ה-lightweight. דגם זה מציע אלטרנטיבה, המאפשרת לשחקנים לנוע יותר בחופשיות על המגרש. מודל ה-lightweight מנסה לגשר על הפער בין המשקל ליציבות ולריכוך של הנעל, ותוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית, מספק נעלי טניס קלות. בשלב זה, הדגמים קלי המשקל עדיין לא הגיעו לרמת היציבות והעמידות של הדגמים המסורתיים, אך הם כבר רושמים ביצועים ברמה טובה בהחלט.

כשחושבים על סדר העדיפויות בין משקל, יציבות ועמידות, תחשבו באיזה היקף אתם מתכננים להשתמש בנעל, כמו גם על סגנון המשחק שלכם. מי שנוטה להישאר רוב הזמן על קו הבסיס, יעדיף סוליה עמידה עם תמיכה רחבה שתקל על תנועה מצד לצד. לעומת זאת, מי שעולה לרשת לעתים תכופות, או משחק הרבה טניס זוגות, ירצה לשים דגש על תמיכה לאצבעות ועל יציבות, בשל הבלימות הרבות בסגנון משחק זה. 

נעלי טניס - חנות מקצועית

4. נעלי טניס נשים

כשמחפשים נעלי טניס לנשים, הדגש העיקרי הוא משקל הנעל. במקרה של נעליים לנשים, ברוב המקרים הן יהיו מעט קלות יותר מנעלי גברים. זאת, במטרה לאפשר תנועה נוחה וחופשית יותר על המגרש. עם זאת, גם אם מעוניינים לרכוש נעל קלה יחסית, חשוב לוודא כי היא עונה על שאר הצרכים, ומעניקה מספיק יציבות. בנוסף, נעלי הטניס הפכו לאופנתיות במיוחד, לכן חשוב גם לבחור נעל שתשמחו לבוא איתה אל המגרש, ואף לנעול מחוצה לו. 

נעל טניס לנשים במגרש

5. נעלי טניס גברים

עבור גברים, אין דגש ספציפי מעבר למשקל, אך חשוב לציין כי בתקופה האחרונה, זה נעשה יותר מקובל לנעול נעלי טניס גם ללא קשר למשחק. נעלי הטניס מתאימות כמעט לכל מצב, כך שגברים רבים נוהגים לנעול אותן לעבודה, למפגשים חברתיים ועוד. לכן, כשניגשים לבחור את נעלי הטניס, חישבו גם על התאמת הצבע והעיצוב לשימושים שאינם קשורים לספורט. כך, תוכלו לחסוך את הצורך בעוד ועוד זוגות נעליים ותשיגו זוג אחד שמתאים כמעט לכל מצב.

6. נעלי טניס לילדים

מבחינת נעלי טניס לילדים, חשוב בעיקר לשים דגש על נעליים שמעניקות תמיכה טובה מאחור וריפוד ברמה גבוהה. בנוסף, כדאי לרכוש את הנעליים לטניס עם עור מעובה או פלסטיק קשיח מקדימה, כדי להגן על האצבעות הקטנות בעת עצירות פתאומיות במהלך המשחק. בנוסף, זה יכול להיות מפתה לרכוש נעליים במידה קצת גדולה יותר מהנדרש, כדי להימנע מהחלפת נעליים לעתים תכופות. בנושא זה, חשוב להגיד כי במקרה של נעליים זה בהחלט לא מומלץ ועלול להוביל לנזקים ולפציעות.

אימון טניס ילדים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

7. נעליים לטניס: אדידס נייק אסיקס וילסון - מה ההבדלים

יש מגוון רחב ביותר של חברות המייצרות נעלי טניס, עם מספר הבדלים מרכזיים – בחומר, במחיר, באיכות ובמותג, אך גם בסגנון הנעל, אשר בהחלט ישפיע על חווית המשחק שלכם. רק בצפייה בטורניר ווימבלדון בטלוויזיה, ניתן להבחין באינספור סוגי נעליים שונים, ואף בדגמים שנקראו על שם שחקנים ספציפיים. אמנם לכל אחד לוקח זמן להבין מהו סגנון הנעל האידאלי בשבילו, אך בין כל האפשרויות, אין ספק כי בסופו של דבר תתבייתו על הנעל המושלמת עבורכם.

כל החברות הגדולות משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות ומחקר מעמיק במטרה לייצר את הנעל האידאלית. למשל, רוב החברות מציעות "טכנולוגיית ריפוד" ייחודית משלהן, אשר מיועדת לריכוך הנחיתות במהלך המשחק. כך או כך, אחד הפרמטרים המרכזיים ברמת נעל הטניס הוא איכות הסוליה האמצעית, המשחקת את התפקיד החשוב ביותר בשמירה על הרגליים. כמו כן, חשוב לשים לב שהנעל מספקת שכבת הגנה משמעותית לאצבעות, שתגן עליכם בעת בלימות פתאומיות. 

החברות הגדולות מציעות קולקציה נרחבת של נעלי טניס מכל הסוגים- נעליים לנשים, גברים או ילדים ונעליים לסוג משטח מסוים, כמו גם נעליים במשקלים שונים. בנוסף, חשוב לדעת כי חלק מהחברות משווקות נעליים למתחילים, אשר לרוב יהיו זולות יותר. הן מיודעות בעיקר למי שמעוניין להכיר את משחק הטניס לראשונה, בלי להתחייב לרכישת ציוד יקר במיוחד. אז בין האפשרויות האינסופיות וכל סוגי הנעליים, נתייחס כאן לארבע חברות מובילות בתחום.

זוג נעלי טניס וורודות עם כדור

8. נעלי טניס אדידס

אחת היצרניות הנחשבות ביותר לנעלי ספורט, וטניס בפרט, היא אדידס. החברה הגרמנית, ששחקנים מקצועיים משתמשים בנעליה כבר למעלה מ50 שנה, מציעה מגוון רחב של נעלי טניס לכל הרמות. היא נחשבת מצטיינת במיוחד בתחום הנעליים למתחילים, עם שני מודלים – amecourtG ו-ourtjam bounceC – עם יחס עלות-תועלת גבוה. בנוסף, אדידס היא חברה סביבתית במיוחד. היא מציעה את מגוון הנעליים הנבחרות שלה בדגמים שעשויים מפלסטיק ממוחזר, שמיוצר מזבל שנאסף בחופים. 

נעליים לטניס אדידס

9. נעלי טניס נייק [נייקי]

כמו בכל שוק נעלי הספורט, גם במקרה של נעלי טניס, נייק היא החברה הגדולה ביותר. למרות שהיא יחסית חדשה בתחום הטניס, עם מגוון רחב של מותגים איכותיים ושיווק מאסיבי, היא השתלטה על השוק במהירות. כמובן, זה לא מזיק שהחברה משתפת פעולה עם הטניסאים הגדולים בעולם כמו רוג'ר פדרר, רפאל נדאל וסרינה וויליאמס, שלובשים את מותגיה לכל תחרות. עם זאת, היא נחשבת יחסית פחות טובה בתחום ה-lightweight, ובשל השם הגדול שלה, המחירים בהתאם, ומתאימים פחות למתחילים. 

10. נעלי טניס אסיקס

חברה גדולה נוספת בתחום היא אסיקס. יצרנית הנעליים היפנית ידועה במיוחד בייצור נעלי ריצה איכותיות, אך בהחלט מתמחה גם בטניס. בזכות טכנולוגיית asics gel, שמעניקה ריפוד איכותי במיוחד, היא מספקת נעליים שמתאימות לרמות הגבוהות ביותר, כולל לטניסאי הבכיר נובאק דג'וקוביץ'. בנוסף, היא מציעה מגוון רחב של נעליים במחירים אטרקטיביים לכל הגילאים. היא מצטיינת בתחום ה-lightweight, כאשר נעלי טניס של אסיקס מקבלות ביקורות חיוביות יותר בהשוואה לאדידס ולנייק בתחום. 

11. וילסון

כמובן, אי אפשר לדבר על טניס בלי להתייחס גם לחברת ווילסון. החברה מתמחה בציוד לטניס, כאשר היא מדורגת ראשונה בעולם בשוק המחבטים, ומייצרת גם תיקים וכדורים ברמות הגבוהות ביותר. באופן טבעי, בשנים האחרונות היא מפלסת את דרכה גם בשוק נעלי הטניס. אמנם אין לה את השם והמותג של החברות האחרות בתחום, אך דגמיה נחשבים איכותיים ביותר. כרגע ווילסון לא מציעה את המגוון הגדול שניתן למצוא אצל החברות הגדולות, אך כל הדגמים שלה יהיו מספקים ביותר עבור השחקנים.

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס

מחפשים מורה לטניס? עידן רוזנברג, אלוף ישראל לשעבר, ילמד אתכם ברמה הגבוהה ביותר. אנו מציעים שיעורים לכל הגילאים ובכל הרמות, בשלוש ערים שונות: גבעתיים, באר יעקב וניר צבי. אצלנו, שמים דגש במיוחד על עבודה פרטנית, ולכן תוכלו ללמוד איתנו ב3 פורמטים: בשיעור פרטי ב59 ₪ בלבד, בקבוצה של עד 4 משתתפים, או במסגרת חוג. בואו ללמוד מהטובים ביותר בארץ. 

אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן