האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

מחפשים מגרש טניס? - מגרשי טניס הכי קרובים אליכם

כולל מידע מקיף על היסטוריה, סוגי מגרשים ואיך כדאי לבחור מגרש טניס

טניס הוא אחד מענפי הספורט היותר פופולאריים בעולם בכלל ובישראל בפרט. 

מה שהתחיל לפני כמה מאות שנים כסוג של שעשוע שהמציאו נזירים בצרפת, הפך עם השנים לאחר מענפי הספורט היותר מקובלים.

משך שנים רבות, המשחק היה מקובל בקרב שכבות האצולה בצרפת, ולאחר מכן במדינות אירופיות נוספות.

תוכן עניינים

הזמנת מגרש טניס לפי עיר

עם השנים התפשטה החיבה למשחק המעניין הזה ברחבי העולם. גם בישראל הפך המשחק למקובל ויוקרתי החל משנות השבעים של המאה שעברה. מה שהופך את המשחק לפופולארי במיוחד, הוא שילוב מנצח בין אימון ספורט קשה מצד אחד, לבין משחק חכם ואיכותי הדורש מחשבה ומקצועיות מצד שני. מעבר לכושר, חשוב לשחק במקצועיות ולנסות להפר את שיווי המשקל של היריב.  

בישראל הטניס הפך למשחק מוכר מאד, כאמור, כבר באמצע שנות השבעים של המאה הקודמת. מאז, הפופולאריות שלו נמצאת בעלייה מתמדת. השילוב הנכון בין כושר גופני ליכולות שכליות, הפך את המשחק לנחלת הכלל – ספורט שפתוח לכל שכבות החברה. בהתאם לפופולאריות העולה של המשחק, הולך ועולה מספר מגרשי הטניס הייעודיים. 

בתל אביב לבדה יש כמה וכמה מגרשים. אחד המגרשים היותר ידועים בתחום הוא מגרש טניס הדר יוסף. ואולם עיריית תל אביב משקיעה בפיתוח אזורים נוספים בהתאם לצורך. באזור תל אביב ניתן למצוא מגרשי טניס ביפו, מגרשי טניס בבת ים, רמת גן ובחולון

לחצו למידע נוסף כאן על טניס ראשון לציון.

גם בערים נוספות בישראל הוקמו מגרשי טניס לרווחת התושבים. באזור השרון אפשר למצוא מגרשי טניס איכותיים ברמת השרון והרצליה

מדובר במגרשים ברמה גבוהה, המארחים גם תחרויות טניס בין לאומיות. 

בנוסף, ניתן למצוא מגרשי טניס בנתניה, קדימה צורן ומקומות נוספים שבהם הדרישה לענף הספוט הזה נמצאת בעלייה מתמדת. 

מגרשי הטניס נבנים הן מאספלט והן מחימר. זאת, במטרה לענות על הביקוש הגובר למשלק. בהמשך המאמר נדבר על ההבדל בין סוגי המגרש השונים.

מגרש טניס קרוב

באזור הדרום, אפשר למצור מגרשי טניס איכותיים ברחובות וגם דרומה לה. (הזמנת מגרש טניס בניר צביאחד ממרכזי הטניס היותר גדולים נמצא באשקלון והוא מעניק שירות לאלפי חובבים ומספר לא קטן של טניסאים מקצועיים. באר שבע, בירת הנגב, גם היא נמצאת ברשימת המקומות שבהם קיימים מגרשי טניס איכותיים. העיר נמצאת בצמיחה מתמדת ועם השנים היא אכן מצדיקה את תיאורה כבירת הנגב, הצמיחה נזקפת בעיקר לזכות המעבר הצפוי של אנשי קבע ובני המשפחה שלהם לדרום. 

במקביל יש תהליך של מעבר של חברות הייטק רבות לדרום. בקרב החברות הללו יש ביקוש גבוה לספורט הלבח, מה שמגדיל את הביקוש למגרשי טניס. נראה שבעתיד הלא רחוק עשוי להתעורר הצורך בהרחבת המגרשים הקיימים, או במגרשי טניס נוספים באזור. 

בנוסף לאמור לעיל נמצא ספורט הטניס בתהליך מתמיד של צמיחה, גם במקומות נוספים על אלה שהוזכרו לעיל. בצפון הארץ קיים כבר כיום מבחר לא קטן של מגרשי טניס באיכות הגבוהה ביותר. בנוסף כדאי להזכיר את אזור ירושלים והשפלה. בכל אחד מהמקומות הללו הוקמו מרכזי טניס או קאנטרי קלאב. המגרשים כאמור משרתים את חובבי הטניס, ומאפשרים הרחבת מעגל המתאמנים והחובבים של הספורט הלבן. 

חובב טניס יכול למצוא מקום איכותי להתאמן בו כמעט בכל מקום שבו הוא נמצא בתחומי מדינת ישראל.

איך בוחרים מגרש טניס – על מה כדאי לשים לב

מגרשי טניס הם זהים בגודל ובמראה שלהם, למעשה, בניית מגרשי טניס העומדים בדרישות. מחייבת מדידה מדויקת של מידות המגרש, הן באורך והן ברוחב. גם הסימון של המגרש הוא זהה. זאת, במטרה ליצור אחידות. עם זאת, מגרשי טניס עשויים מכמה חומרים, שלכל אחד מהם יש השפעה ניכרת על אופי המשחק המתנהל במגרש.

חובבים ושחקני טניס בוחרים את המגרש על פי ההעדפות שלהם. מי שיש לו הגשה חזקה במיוחד, עשוי לבחור מגרש אספלט או אבן. במגרשים כאלה, איכות ההגשה עשויה להשפיע על התוצאה של כל מערכון, ושל המשחק באופן כללי.מי שפחות מצוי בטניס, עשוי לבחור דווקא במגרש טניס עשוי מחימר דווקא. מגרש כזה מאט מאד את תנועת הכדור. למעשה, גם הגשה חזקה מאד עשויה להשפיע פחות על מהירות התנועה של הכדור טניס

ישנם טניסאים מקצועיים שמעדיפים משטחי חימר. ההעדפה איננה נגזרת תמיד מהרמה המקצועית, אלא מההעדפות האישיות של השחקן. שחקני טניס מתחילים או פחות מקצוענים עשויים להעדיף את המשטחים הללו, אבל מנגד עשויים להעדיף משטחי אספלט דווקא. גם משטחי דשא מאטים את תנועת הכדור. ואולם מסיבות שונות, מספר המגרשים מהסוג הזה הולך ופוחת. 

מגרש טניס מקורה

סוגי המגרשים שיש למגרשי טניס להציע

אחד הדברים הראשונים שצריך לדעת על טניס, הוא סוגי המגרשים שעליהם מתנהל המשחק. הסוג הראשון של מגרש טניס הוא מגרש הבנוי על משטח קשה. משטחי טניס קשים עשויים מבטון או אספלט ומכוסים בצבע אקרילי. הצבע שומר על המגרש ומעניק לו רכות מסוימת. 

יש חובבי טניס רבים המעדיפים כאמור לשחק על משטחי טניס קשים ופחות מסתדרים עם משטחי החימר, שעליהם נשוחח בפסקה הבאה. המשחק על משטחים כאלה הוא מהיר ואינטנסיבי ודורש כושר גופני גבוה מאד.

מגרש טניס

סוג פופולארי נוסף של מגרשי טניס הינו מגרשי החימר. המגרשים הללו פופולאריים מאד ורבים מחובבי הספורט הלבן מעדיפים אותם. אחד המאפיינים של מגרשי חימר הוא החיכוך הגבוה של הכדור עם החימר. 

כתוצאה, מהירות הכדור מואטת מאד וגם אחרי הגשה חזקה ומהירה יש ליריב הזדמנות טובה להחזיר את הכדור ולהיכנס למערכה ארוכה. 

סוג נוסף של מגרש טניס הוא מגרש מכוסה דשא. ואולם מגרשים מהסוג האמור כמעט ולא קיימים היום. זאת, הן בגלל עבודת התחזוקה הרבה שהם דורשים והן בגלל הרגישות של מגרשים כאלה לפגעי מזג האוויר.

מידות של מגרש טניס

אורך מגרש טניס הוא 78 רגל (23.77 מטר). המגרשים המשמשים למשחקי יחיד הם ברוחב 27 רגל (8.23 מטר) ואילו מגרשי זוגות הם רוחב 36 מטר (10.97 מטר). קו השירות של בית המשפט נמצא במרחק של 21 רגל (6.4 מטר ) מהרשת.

מה השטח הכולל של מגרש טניס?

השטח הכולל של מגרש טניס הוא בדרך כלל 260.87 מ"ר (מטר מרובה) – שטח המשחק הכולל של מגרש זוגות. מגרש יחידים, המסומן לעיתים קרובות במגרש הזוגות, כולל שטח משחק כולל של 195.65 מ"ר (מטר מרובה).

האם נדרש להביא ציוד אישי למגרש או שניתן להשכיר במקום

מי שעוסק בטניס כתחביב, מתאמן באופן קבוע. אנשים כאלה מעדיפים לרוב להביא אתם את ציוד הטניס האישי שלהם. ציוד הטניס כולל את נעלי הטניס, בגדים וכדורים. 

אבל מעל לכל, החלק החשוב ביותר הוא מחבט טניסגם מי שחובב טניס ברמה שאיננה מקצועית, יעדיף להביא איתו את המחבט שלו.השחקן רגיל למחבט ויודע איך הוא יגיב במקרים שונים. כל מה שטניסאי כזה צריך הוא רק את מגרש הטניס.

יש אנשים שהם חובבי טניס, אבל התחביב שלהם כולל בעיקר את עצם המשחק אנשים כאלה מעוניינים להגיע למגרש הטניס אחרי יום עבודה או בסוף שבוע. 

מבחינתם, המשחק עצמו הוא סוג של מנוחה. ספורטאים כאלה יעדיפו, לעיתים מזומנות, להשכיר את כל ציוד הטניס או את חלקו ולמנוע מעצמם את הצורך להיסחב עם הציוד לכל מקום. מאליו מובן שיש גם חובבי טניס שיבואו עם חלק מהציוד וישכירו במקום את שאר הציוד הדרוש להם.  

השכרת מגרשי טניס לפי שעה או מנוי

כל מי שעוסק בטניס באופן קבוע, יודע שהקונספט של מגרשי הטניס הוא השכרת המגרש למתאמנים. בנושא הזה יש שני סוגים של השכרת מגרש. הסוג הראשון הוא השכרה לפי שעה. בדרך כלל, אלו ששוכרים מגרשי טניס לפי שעה הם אנשים שהמטרה שלהם היא פחות מקצוענית ויותר הפקת הנאה מעצם המשחק. 

מי שישכירו מגרש בתשלום לפי שעה הם אנשים אשר אינם מתאמנים בהכרח באופן קבוע, ולכן יעדיפו לשלם את מחיר ההשכרה לפי שעה. באופן כללי, שעת השכרה במקרה הזה היא יקרה יותר משעת השכר למי שמנוי במועדון או שעשה מנוי למגרש הטניס.

סוג נוסף של שימוש במגרש טניס הוא רכישת מנוי למגרש. רכישת מנוי מאפשרת למי שאוחז בו להתאמן על גבי מגרשי הטניס ללא הגבלה. אמנם עבור מי שמתאמן שעות ספורות בלבד בחודש המנוי נראה יקר, אבל מי שמתאמן באופן קבוע מספר גבוה של שעות בכל שבוע, עשוי לגלות כי רכישת מנוי היא הפתרון היותר חסכוני עבורו. בדרך כלל, רכישת המנוי מקנה לרוכש פריבילגיות נוספות, על פי ההחלטה של כל מרכז טניס בנפרד. 

השכרת מגרש לפי שעה - הזמנת מגרש טניס

בשורות לעיל מנינו את היתרונות של השכרת מגרש (הזמנת מגרש טניס) לפי שעה או בסגנון מנוי.בשורות להלן נעמיק בנושא קצת יותר: 

אחד היתרונות של השכרת מגרש טניס לפי שעה טמון, כאמור, באפשרות להתאמן מספר מוגבל של שעות שבועיות או חודשיות. 

מחיר ההשכרה מחושב לפי שעה, ומשתנה בהתאם למקום ואופי המגרש. מנויים כאלה עשויים לשכור גם ציוד טניס אחר כולל כדורים, מחבטים, נעלי טניס ועוד. מחירי השכרת מגרש לפי שעה עשויים לנוע בטווח של כמה עשרות שקלים לשעה ועד לטווח של מאות שקלים 

השכרת מגרש טניס בסגנון מנוי

אפשרות נוספת להשכרת מגרש טניס איכותי, היא רכישת מנוי תקופתי  למגרש. גובה הסכום עבור המנוי נגזר סוג המנוי, אורך הזמן שלו, סוג המגרש והמיקום שלו. בדרך כלל מדובר על טווח של מאות שקלים בחודש. יש מקומות שמשלבים את המנוי למגרשי הטניס עם מנוי לבריכה או לאזורים נוספים במועדון. 

הדבר מעניק יתרון משמעותי למנוי ומוזיל באופן כללי את ההוצאות למי שמקדיש זמן רב בכל שבוע לאימוני טניס ואימוני ספורט אחרים. אי אפשר, וגם אין צורך, לציין מהו אופן ההתנהלות הראוי. 

יש המעדיפים להשכיר מגרש לפי שעה, למרות שהם מתאמנים באופן קבוע. זאת, משום שהם אינם מעוניינים להתחייב. אחרים רוכשים מנוי כשעבורם המנוי הוא, בחישוב הכללי, הדרך הזולה ביותר לאימוני טניס איכותיים.

מגרש טניס הכי קרוב אליך

סיכום מגרשי הטניס בישראל

ענף הטניס בישראל נמצא מזה כמה עשורים בצמיחה מתמדת.ילדים, בני נוער ומבוגרים מגלים מדי יום את ענף הספורט שנמנה מזה כמה מאות שנים עם ענפי ספורט המקובלים ביותר. ניחוח האצולה הנודף מהעיסוק בטניס מצד אחד, לצד הכושר הגופני והמקצועיות הנדרשים מטניסאים מצד שני, הפכו את ענף הספורט הזה למקובל מאד. 

מדובר באחד המקרים הבודדים שבהם ענף ספורט שאפיין את החברה הגבוהה, זלג כלפי מטה והפך לפופולארי מאד בקרב כלל האוכלוסייה. טניסאים רבים, חובבים או מקצוענים, משקיעים את מיטב כספם ברכישת ציוד טניס, ואת זמנם הפנוי להתמקצעות ושיפור היכולות שלהם. 

אם יש לכם עניין לעסוק בטניס באופן חובבני או מקצועני, באופן קבוע או מדי פעם, זה המקום הנכון עבורכם. 

צרו קשר כעת ועשו צעד ראשון לשיפור הכושר והיכולות שלכם על מגרש הטניס.   

קאנטרי נס ציונה

קאנטרי נס ציונה – כל מה שצריך לדעת במקום אחד! קאנטרי נס ציונה נמצא באחד המקומות הפסטורליים ביותר בעיר נס ציונה, באווירה מושלמת למשפחות.שטח קאנטרי

קרא עוד »
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן