האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

מה ההבדלים בין טניס שולחן (פינג פונג), פאדל וטניס מגרש?

מה ההבדל בין טניס שולחן (פינג פונג), פאדל וטניס מגרש? "הספורט הלבן", הוא ספורט אולימפי, מבין המובילים בענפי הספורט ברחבי העולם. הטניס, על כל צורותיו, אם טניס מגרש, אם טניס שולחן ואם פאדל טניס, מכונים "הספורט הלבן"

הטניס המוכר ביותר, הוא כמובן, טניס מגרש. אבל, קיימים גם סוגי מגרשים שונים. כגון, דשא, או דשא מלאכותי, חימר, בטון, או אספלט.
המשחק מתקיים בין שני שחקנים, או בין שני זוגות שחקנים.

בשני המשחקים, המטרה היא לחבוט בכדור מעבר לרשת, אל תוך המגרש או בגזרות השולחן, מבלי שהשחקן שכנגד, יצליח לחבוט בכדור בחזרה, או שיתנגש ברשת, ולא יעבור אותה. אך קיימים גם הבדלים בין המשחקים. באחד, משחקים במגרש ובשני בשולחן. הכדורים שונים, האחד, עשוי גומי, השני פלסטיק חלול. באחד, מחבט גדול עשוי רשת, בשני מטקת עץ.

קיים הבדל מהותי, בין טניס פאדל, לטניס מגרש, והוא הרשת הנמוכה. מעבר לכך, המגרש, בטניס פאדל, מהווה כרבע מגודלו של מגרש טניס סטנדרטי.

תוכן עניינים

שולחן טניס

טניס שולחן, מתקיים עם כדור קל משקל, שהשחקנים חובטים בו, בעזרת מחבט קטן וקשיח, אל מעבר לרשת.
מידותיו הסטנדרטיות, של שולחן טניס, הן 2.74 מ' אורך ו-1.525 מ' רוחב. גובה השולחן חייב להיות 76 ס"מ, והרשת ממוקמת במרכז השולחן, בגובה של 15.25 ס"מ, כשהיא מתוחה לרוחבו.

שולחנות הטניס, קיימים במגוון סגנונות, ועל אף שלרוב, טניס שולחן מתקיים במקום סגור, ניתן לשחק בו גם במקום פתוח. לשם כך, יש צורך בשולחן המתאים לתנאי חוץ, כמו גם, תנאי מזג אוויר, המתאימים למשחק בחוץ.
בכדי לקיים משחק טניס שולחן, במקום סגור, יש צורך בחדר בגודל מינימלי, של 5.79 מ' אורך, ו- 3.35 מ' רוחב.

חוקי טניס שולחן

בחוקי טניס שולחן, הפורמט הוא 11 נקודות, והמנצח, צריך לנצח בהפרש של שתי נקודות. כלומר, יתרון בשלושה משחקים מתוך החמישה. במקרה של שיוויון 10-10, הניקוד בהגשה יהיה נקודה אחת. הגשה נכונה, משמעותה להחזיק בכדור, להניפו ולהכות בו. אין מניעה, כי הכדור ינתחת ישירות בצד של היריב. במידה והכדור מכה בשולחן פעמיים, הניקוד עובר לשחקן המגיש. לא ניתן להכרות בכדור, לפני שנגע בשולחן. כדור הנוגע ברשת, בהגשת פתיחה, גם אם עבר צד, נפסל. קיימים עוד חוקים שיילמדו לעומק, במסגרת הקורס באקדמיה.

פינג פונג

פינג פונג הוא משחק טניס שולחן, שבעבר שוחק לשם ההנאה וכמשחק חברה, בין שחקן זכר, לשחקנית נקבה. ההבדלים בין פינג פונג לטניס שולחן, אינם מהותיים, למעט העובדה שטניס שולחן הוא משחק מאוד תחרותי. הוא ענף ספורט בתחרויות בינלאומיות, ובאליפויות גביע. פינג פונג, הוא עדיין משחק לצרכי הנאה, כיף, משחק חברתי, איננו תחרותי ואיננו פורמלי. הגשת הסרב, בפתיחת המשחק, היא ישירות לאזור של היריב, בשולחן, כשהפורמט הוא 21 נקודות ולכל שחקן 5 הגשות.

תחרויות טניס שולחן

תחרויות טניס שולחן, נערכות בכל העולם. האיגוד האחראי לכך, נקרא ITTF. תחרויות טניס שולחן, נחלקות לחמש קטגוריות תחרות: גברים, נשים, זוגות גברים, זוגות נשים וזוגות מעורב. בישראל קיים איגוד תחרויות טניס שולחן, שחלק מתפקידיו הענפים, ארגון וניהול תחרויות ליגה וגביע, ארגון וניהול נבחרות ישראל, פיתוח קשרים בינלאומיים, קיום תחרויות טניס שולחן ארציות, ייצוג ישראל בתחרויות טניס שולחן בינלאומיות ועוד. איגוד ניהול תחרויות טניס שולחן בישראל, נקרא נתט"ש.
טניס ווימבלדון 2022 גברים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

מחבט טניס שולחן

מחבט טניס שולחן, נקרא גם פאדל או באט.
מחבט טניס שולחן, עשוי בדרך כלל מעץ, מצופה בגומי או בצד אחד, או בשניהם.
בניגוד למחבט טניס, מחבט זה אינו עשוי מיתרים מתוחים, קשורים למסגרת.
האיגוד מאפשר לשים משטחים שונים בכל צד של המחבט, המתאימים כל אחד, לסוג אחר של חבטה.

הדבק המחבר את הגומי למחבט, גם הוא מיועד לשימוש זה.
יש לתחזק את מחבט הטניס שולחן, באמצעות ניקוי מקצועי, או ניקוי עצמאי בסבון ומים.

פאדל טניס

פאדל טניס הוא ספורט זוגי, העושה שימוש במחבט כמו בטניס, אך במגרש קטן פי ארבע, מזה של מגרש טניס.
הניקוד זהה לזה של טניס, וכדורים מעט יותר רכים וקטנים. ההבדל העיקרי הוא, שהמגרש מוקף בקירות.

הפאדל קל יותר ללימוד, מפני שהכושר הגופני הנדרש, נמוך יותר. יש תיאום מוח גוף, ברמה גבוהה ונחיצות לתנועה אינטנסיבית, אך פחותה מזו שבטניס.
פאדל טניס, נודע בשל הפשטות שבמשחק, והוא מיועד לכל הגילאים.
בשנים האחרונות, פאדל טניס מקבל תאוצה, והוא נחשב לספורט, שהתפתחותו הכי מהירה.

פאדל טניס הוא ספורט, שעדיין לא מתחרה בספורט האולימפי. הוא אמנם הוכר כספורט בינלאומי, אך יוכל להכלל בספורט האולימפי, רק כאשר יעבור מעל 75 איגודים, במדינות שונות.
הספורט הומצא במקסיקו ב-1960, והוא משוחק בזוגות.
למעט העובדה שחבטת הפתיחה (חבטת הגשה) , מוגשת מתחת לזרוע, חוקי המשחק די דומים לטניס.

למרבה הפלא, גם "מסי" הגדול, משחק פאדל טניס, ויש לו מגרש בביתו.
זהו הספורט מספר 2 בספרד.

פאדל טניס בישראל

פאדל טניס בישראל

ענף הספורט המשגע את העולם, הפאדל טניס, נמצא כבר בישראל. פאדל טניס בישראל,הוא משחק מגניב, חברתי ונוח מאוד ללמידה. השחקנים האוחזים במחבט, מעט קטן יותר מגודלו של מחבט טניס, חובטים בכדורי טניס מעט קטנים יותר, כאשר, לאחר הנגיעה בריצפה, מותר לגעת בקיר. בשיא מגיפה הקורונה, נפתחו בכפר המכביה ובאוניברסיטת תל אביב, מגרשי הפאדל הראשונים בישראל. לישראל יש כבר נבחרת פאדל טניס, שיצאה למשחק ידידותי, עם נבחרת האמירויות בדובאי. לסיכום – טניס הוא ממש לא מה שחשבתם. ואם אתם עדיין בעניין של טניס קלאסי, בטח תשמחו לשעת שאלוף ישראל לשעבר עידן רוזנברג מעביר שיעורי טניס פרטיים ב-59 ₪ בלבד.

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן