האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

תזונת ספורט נכונה תסייע לכם להפיק מאימוני הכושר שלכם את המיטב!

תזונת ספורט נכונה?
אימוני כושר, מקצועיים ומקיפים ככל שיהיו, אינם שלמים בלי תזונת ספורט נכונה. לכן, בשביל להשיג את התוצאות האופטימליות, חשוב להקפיד גם על תזונה מתאימה לצד האימונים.

מעבר מהיר אל

מהי תזונת ספורט ומדוע היא חשובה?

תזונת ספורט כשמה כן היא – תזונה המותאמת לספורטאים ולמתאמנים, מקצוענים וחובבים כאחד. במה היא נבדלת מתפריט תזונה רגיל? למתאמנים צרכים שונים מאלו של אנשים אחרים. זאת משום שפעילות גופנית סדירה דורשת מהגוף לא מעט משאבים. לכן, תזונת ספורט טובה מותאמת למאפיינים כגון: סוג האימון, מידת האינטנסיביות שלו ותדירותו. כמו כן, עליה להתאים גם למאפייניו האישיים של המתאמן, לרבות גילו, משקלו, מינו ועוד. אם כן, מהי החשיבות של תזונת ספורט?
לתזונת ספורט השפעה מהותית על מידת האפקטיביות של האימון. בניגוד לאמונה הרווחת, בניית שריר מתרחשת לאחר המאמץ הגופני, בעת המנוחה. זאת משום שבמהלך האימון, השרירים שלנו נדחקים לקצה היכולת שלהם, וכתוצאה מכך, נהרסים מעט. תזונת ספורט מסייעת לבנייה מחודשת של השריר, בכך שמעניקה לו את הרכיבים הנחוצים לתהליך. חלבונים ופחמימות, למשל, חיוניים לבניית השריר, ומסייעים לו להיבנות במהירות וביעילות. כמו כן, תזונת ספורט נכונה תורמת לבריאות, משרה תחושה טובה, ומסייעת להתאוששות מוצלחת מהאימון.

חשיבותה של תזונאית

התזונאית מספקת ללקוחותיה ייעוץ תזונתי, במטרה לשפר את בריאותם ואת איכות חייהם. הייעוץ מותאם אישית למאפייני הלקוח, בהתחשב במצבו הרפואי והתזונתי, בהרגליו, ביכולותיו ובהעדפותיו. מקצוע זה מצריך לימודים והכשרה מיוחדת, על מנת לספק לעוסקים בו את הכלים המתאימים. שכן, המקצוע דורש ידע רפואי, הפגנת שיקול דעת מקצועי, הענקת תמיכה, עידוד וליווי אישי. לכלים אלה חשיבות רבה, ובמקרים רבים הם אלו הקובעים האם הייעוץ יצליח או ייכשל. מדוע חשוב להיעזר בייעוץ תזונתי מקצועי בעת עשיית דיאטה? ככלל, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע לכל צורך הדורש ידע ומיומנות מקצועיים. אם, למשל, המכונית שלכם משמיעה רעשים מוזרים, סביר להניח שתיקחו אותה לבדיקה במוסך. וכפי שמוסכניק הוא האדם המתאים לטפל במכוניתכם, כך גם התזונאית מתאימה לטפל בתזונתכם. עם זאת, חשוב לוודא שאתם מקבלים ייעוץ מתזונאית מוסמכת על ידי משרד הבריאות. כך תדעו שבידיה הכלים המקצועיים והמתאימים על מנת לייעץ לכם בנושא באופן חכם ובטיחותי.

האם קיים הבדל בין תזונאית לדיאטנית קלינית?

אנשים רבים סבורים כי קיים הבדל בין תזונאית/דיאטנית לבין תזונאית/דיאטנית קלינית. אולם, בפועל, מדובר באותו המקצוע. כל מי שרשאית להיקרא "תזונאית" או "דיאטנית" הינה תזונאית מוסמכת מטעם משרד הבריאות. זאת משום שהחוק אוסר על מי שלא קיבלה הסמכה רשמית, לכנות את עצמה "תזונאית". האיסור תקף גם לגבי כל שם אחר המכיל את המילה "תזונה" או קשור במזון. במקום זאת, היא יכולה לכנות את עצמה, למשל, "יועצת בריאות".

תוכלו להתייעץ  לגבי חוג טניס 

באימון אישי 1 על 1 עם עידן רוזנברג, לחצו על הלינק לקביעת אימון >>

מדוע לבחור בתזונאית ספורט?

מקצועות רבים מורכבים מתתי-תחומים. ובעוד שרכישת מקצוע מצריכה בקיאות כללית בתחום, התמחות מאפשרת מתן טיפול מיטבי בנושא ספציפי. בדומה לרופאים המתמחים באיברים או באזורים שונים, כך גם דיאטניות מתמחות בתתי-תחומים שונים. חישבו על כך: האם תעדיפו לקבל ייעוץ לתזונת כושר מתזונאית סוכרת או מתזונאית ספורט? בפשטות, לתזונאית ספורט הידע, הניסיון, והמומחיות הדרושים על מנת לייעץ לכם בנושא בצורה האופטימלית. לכן, בכל הנוגע לתזונת ספורט, מומלץ להיעזר בדיאטנית בעלת התמחות בתחום.

בניית תפריט תזונה

בין אם מדובר בדיאטה, בחיטוב או בבריאות, תפריט תזונה מתאים הוא המפתח להצלחה בעניין. אולם, אימוץ תפריט תזונה בריא אינו עניין של מה בכך. הוא מצריך נחישות, רצינות, אחריות ויכולת התמדה. חשוב להבין כי אימוץ תפריט תזונה חדש לרוב מצריך גם שינוי הרגלים משמעותי. בין אם נעשה שינוי בסוג המזון, בתדירותו או בכמותו, מדובר בשינוי ניכר המצריך הסתגלות. לכן, חשוב ביותר לעשות זאת באופן חכם ונכון, שיסייע לכם להגיע ליעדכם בצורה המיטבית.
כיצד תבנו תפריט תזונה נכון? כאמור, מומלץ ביותר להיוועץ עם תזונאית בנושא. עם זאת, ישנם מספר עקרונות כלליים אותם חשוב להכיר. חשוב לציין כי לא קיים תפריט תזונה אוניברסלי המתאים לכולם. זאת משום שהתפריט שלכם צריך להתאים למאפייניכם האישיים (מצב בריאותי ותזונתי, גיל, משקל ועוד). בנוסף, חשוב לשמור על תזונה מגוונת ומאוזנת, המספקת לגוף את כל הרכיבים הדרושים לו. על המזון להיות כמה שפחות מעובד, ולהכיל את כל אבות המזון והוויטמינים הנחוצים.

תפריט תזונה לספורטאים צעירים

לספורטאים צעירים, צרכים תזונתיים שונים מאלו של ספורטאים מבוגרים, היות שהם עדיין גדלים. לכן, גופם זקוק לכמות קלורית גבוהה בהתאם, ולהרכב מזון שישמור על התפתחותם התקינה. כמו כן, יש להקפיד על תדירויות וזמני אכילה נכונים ולא לוותר על ארוחות בוקר. חשוב גם לבדוק שלא קיימים חוסרים ברכיבים תזונתיים חיוניים לבריאות ולגדילה כגון סידן וברזל. בנוסף, יש להקפיד על הרגלי שינה נכונים, למיקסום הפוטנציאל ולשמירה על בריאותם.

יועץ תזונה וכושר לשיפור ביצועי משחק טניס

טניס, כידוע, הוא ספורט מאתגר, הדורש לא מעט אנרגיה ומאמץ. לכן, הוא מצריך תוכנית אימונים חכמה ואפקטיבית, בשילוב תפריט תזונה מתאים. יועץ תזונה וכושר יסייע לכם לשלב בין השניים בצורה האופטימלית, במטרה לשפר את ביצועיכם. למשל, יש להקפיד על צריכת פחמימות פשוטות ולהימנע מצריכת שומן כשעה לפני האימון. זאת על מנת להעניק לגופכם את האנרגיה הדרושה, ללא תחושת הכובד המתלווה לה. יועץ תזונה וכושר יתאים לכם תוכנית אימונים ותזונה נכונה, בהתחשבות בהיבטים הללו, למיקסום ביצועיכם.

אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן