האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

איגוד הטניס: התאחדות הטניסאים המקצוענים

כל המידע הרלבנטי על איגוד הטניס: מה תפקידו וכוחו, איך הוא עובד בפועל ואיך זה משפיע על הטניסאים. כיום בעולם, יש איגודי טניס רבים, עם תפקידים שונים ומגוונים. חלק גדול מהאיגודים הללו מייצגים מדינה מסוימת, ואחראיים על הענף בה. נוסף על כך, לפני מספר שנים קם איגוד שחקני הטניס (PTPA). מטרת האיגוד הינה לייצג את שחקני הטניס המובילים בכל רחבי העולם ולדאוג לאינטרסים הרבים שלהם. האיגוד הוקם על ידי השחקנים נובאק ג'וקוביץ' ו-ואשק פוספיסיל. השניים עומדים בראשו באופן זמני, עד שיתקיימו בחירות על ראשות הארגון.

תוכן עניינים

איגוד השחקנים המקצוענים מייצג את 500 שחקני ושחקניות היחידים הטובים בעולם. בנוסף, הוא כולל את 200 שחקני טניס הזוגות הטובים ביותר. בעולם שבו שחקני הטניס מרגישים ניגודי אינטרסים רבים ביניהם לבין מארגני התחרויות, יש משמעות גדולה לקיומו. השאיפה של הארגון, היא להביא למצב בו השחקנים יכולים להתרכז במשחק עצמו במאת האחוזים. הם יוכלו להתאמן ולהתחרות בראש שקט, עם הידיעה כי דואגים לכל צרכיהם. התאגדות מסוג זה קיימת בענפי ספורט רבים, וחשובה אף יותר כשמדובר בספורט יחידים.

איגוד הטניס בישראל

איגוד הטניס בישראל הוקם כבר בשנות ה-50, מתוך מטרה לקדם את הענף בארץ. זהו הגוף האחראי על הטניס בישראל, בכל תחום. למשל, הוא מקיים תחרויות שונות מדי שנה ואחראי על גידול דור העתיד של הטניס. בנוסף, האיגוד אחראי על בניית מתקני אימונים חדשים, גיוס כספים לטובת הטניסאים ועל נבחרות הדייויס והפדרציה. נבחרות אלה מייצגות את ישראל בתחרויות בינלאומיות, ובשנים קודמות היו מקור לגאווה גדולה. בשנת 2009, נבחרת הדייויס הגיעה לשיאה, כאשר העפילה לחצי גמר הטורניר.

בשנים אלה, הטניס הישראלי נמצא בשפל, כאשר אין אף טניסאי או טניסאית ב-200 המקומות הראשונים בעולם. זאת, לאחר שנים רבות שבהם ישראלים שמדורגים במאייה הראשונה היו עניין שגרתי. לכן, האיגוד משקיע מאמצים רבים בניסיון לקדם את הדור הצעיר של הטניס. הוא עושה זאת באמצעות ניסיונות לגייס כספים ולמנות מאמנים בכירים. פרויקט הדגל של האיגוד הינו האקדמיה לטניס, שמטרתה לקדם טניסאים צעירים באופן משמעותי.

איגוד הטניס תחרויות

איגוד הטניס אחראי על התחרויות השונות שמתקיימות בישראל. אחת מהן, הינה אליפות ישראל בטניס. תחרות זו מתקיימת מדי שנה בחודש דצמבר. במסגרתה, מתחרים טובי הטניסאים והטניסאיות של ישראל, על תואר אלופי ישראל בטניס. בנוסף, מדי שנה מתקיימת אליפות ישראל הפתוחה בטניס. תחרות זו הינה תחרות בינלאומית, כחלק מסבב ה-ATP. בשל כך, היא תחרות בינלאומית, פתוחה להשתתפות לשחקנים מקצועניים. היא נחשבת לתחרות ברמה הגבוהה ביותר המתקיימת בארץ.
טניס ווימבלדון 2022 גברים

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

איגוד הטניס מאסטרס

בנוסף לאליפויות ישראל, איגוד הטניס מקיים גם תחרויות מאסטרס ברחבי הארץ. תחרויות אלה לרוב נעשות בשיתוף ארגון ה-ITF. ארגון זה כולל בתוכו שחקני טניס רבים, שלרוב אינם מדורגים או מקצועניים. כך, תחרויות אלה הן לרוב ברמה נמוכה יותר. זאת, בניגוד ל-ATP, שמאגד את מיטב שחקני הטניס מכל העולם. במקרים רבים, תחרויות המאסטרס כוללות גם תחרויות טניס בכיסאות גלגלים, ענף בו ישראל הינה אחת מהטובות בעולם.

איגוד הטניס סניורים

בנוסף לתחרויות לבוגרים, איגוד הטניס מקיים גם תחרויות טניס לסניורים. תחרות זו פתוחה לשחקנים חובבנים מגילאי 18 ומעלה. כל שחקן אשר רשום באיגוד הטניס יכול להשתתף בהן, כך שרמתן אינה גבוהה במיוחד. תחרויות הסניורים נערכות בעיקר למען ההנאה והספורט. הן מתקיימות באופן תכוף למדי, כאשר בשנים רגילות הן מתרחשות כמעט פעם בחודש. בכל פעם, תחרות הסניורים מתרחשת בעיר אחרת במדינה, כאשר האחרונה התקיימה בקריית מוצקין.

איגוד הטניס חדשות

כפי שציינו, הטניס הישראלי נמצא במצב קשה בשנים האחרונות. המחסור הגדול בשחקנים מצליחים ובהישגים, מוביל גם לירידה גדולה ביותר בתקציב האיגוד. בשנים הטובות של הטניס, כאשר אנדיוני ושחר פאר היו בשיאם, האיגוד נהנה מתקציב משמעותי. עם זאת, בתקופה זה, מקורות המימון המרכזיים שלו הצטמצמו. המחסור בהישגים הרחיק את הספונסרים וגרם להשקעה נמוכה יותר מצד המדינה. כך, כיום תקציב האיגוד עומד על כ2.2 מיליון ₪ בלבד. לכתבה המלאה על תקציב הטניס לחצו כאן

תקציב זה הינו נמוך במיוחד לעומת ענפי ספורט אחרים. בנוסף, הוא נמוך ביותר בהשוואה לשנים קודמות ולמדינות אחרות בעולם. מצב זה מסכן את עתיד הטניס הישראלי בטווח הארוך, ועלול לגרום לכדור שלג של התדרדרות הענף. לכן, בתקופה זו, האיגוד משקיע מאמצים רבים על מנת לקבל תקציבים גבוהים יותר מהמדינה. בנוסף, הוא מנסה להשקיע בתשתיות ובדור העתיד, על מנת להחזיר את ישראל למעמד הראוי לה.

איגוד הטניס בישראל נוער

נוסף על קיום תחרויות מקצועניות ותחרויות חובבים למבוגרים, האיגוד אחראי גם על כל האספקטים של הטניס לנוער. למשל, הוא מקיים את תחרויות הנוער הארציות והאיזוריות בכל המדינה. הוא גם אחראי על הדירוג טניס של טניסאי הנוער, ועל קידומם אל עבר הטניס המקצועי. בעבר, ישראל זכתה להישגים רבים בתחום הנוער. ישי עוליאל, הטניסאי הישראלי המוביל כיום, זכה באליפות העולם בטניס לנוער, תואר בו זכתה גם שחר פאר.

מוזמנים להיות השם הבא בעולם הטניס ע"י עבודה צמודה עם מאמן טניס מקצועי. 

ליגת טניס

בנוסף לתחרויות ספציפיות, האיגוד מקיים גם מספר ליגות טניס, לנשים ולגברים. במסגרת הליגה, מתחרות קבוצות שונות של טניסאים ממקומות שונים בארץ. התחרויות מתקיימות במתכונת דומה לגביע דייויס, עם משחקי יחידים וזוגות בין שחקנים שונים. עם זאת, בשונה מגביע דייויס, דירוג הליגה מתבסס על טבלה. הליגות מתחלקות למחוזות צפון, מרכז ודרום, כשבכל אחת מתחרות שמונה קבוצות.

הידעת?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישיים החל מרמת מתחילים ועד לרמה תחרותית.

במסגרת האימונים אנו נותנים דגש משמעותי לחינוך לערכים, יכולת התמדה, משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אימון טניס

מאמרים נוספים בנושא

פרינס

פרינס – כל המידע על מותג הטניס פרינס הינו מותג טניס בעל שם ומוניטין, כבר מאז 1970. ברבות השנים, המותג הפך לסוג של אייקון, בזכות

קרא עוד »

פיקלבול | Pickleball

פיקלבול | Pickleball – כל מה שצריך לדעת עליו אם אתם מחובבי משחקי המחבט (כדוגמת הטניס, טניס השולחן, המטקות, הסקווש ואפילו הבדמינטון) די בטוח שתיהנו

קרא עוד »

טניס נשים

טניס נשים אימון טניס לנשים במיוחד עבורך מהיום כבר לא יהיה לך קשה להתמיד בספורט. תחשבי על אימון. אבל לא סתם עוד אימון, אלא כזה

קרא עוד »

בגדי טניס

בגדי טניס – לנשים לגברים יפים, אופנתיים ונוחים בגדי טניס יפים, אופנתיים ונוחים מהווים חלק חשוב מהספורט הפופולרי. משחק הטניס מאוד מקובל בקרב שכבות גיל

קרא עוד »

משחק טניס

משחק טניס – מידע, הסברים ומשחק אונליין משחק טניס והפופולריות של טניס נשים משחק הטניס, הלוא הוא "הספורט הלבן", הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ומשוחק

קרא עוד »
אימון טניס ילדים

אהבת ?

אנחנו נוכל לשפר את ביצועי המשחק שלך

אימוני טניס אישי החל מרמת מתחילים ועד רמה תחרותית.

במסגרת האימונים ניתן דגש משמעותי לחינוך לערכים,יכולת התמדה,משמעת עצמית – במקביל לשיפור יכולות הגופניות שלך בתחום הטניס. 

אם הגעתם עד לפה הרווחתם! לסרטונים על טכניקות: צפו באחד מהסרטונים. מבטיח לכם שזה יהיה אינפורמטיבי ומעניין 

שיעור אישי בטניס עם אלוף ישראל

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן