האקדמיה לטניס לוגו -מאמן טניס חוגי טניס ניר צבי

4 טורנירי טניס שחייבים להכיר

שחקנית טניס

4 טורנירי הטניס שאתם חייבים להכיר בטניס

ארבעת טורנירי הטניס החשובים ביותר הידועים גם בשם טורנירי גראנד סלאם. מלבד היותם מרכזיים, הם נחשבים גם לטובים וליוקרתיים מבין כלל טורנירי הטניס בעולם.

בהתאם לכך,התגמול לו זוכה הטניסאי (מבחינה כספית ומבחינת נקודות דירוג) גבוה בטורנירים אלו (ביחס לטורנירים אחרים).

אליפות אוסטרליה הפתוחה

אליפות מתקיימת במקומה הנוכחי,"מלבורן פארק" בעיר מלבורן שבאוסטרליה מאז 1980.עד 2007 נערכה האליפות על מגרשים קשים מסוג Rebound Ace,אך ב-2008 הוחלף סוג המשטח ל-Plexicusion.האליפות מתקיימת בחצי השני של חודש ינואר (ולעיתים בתחילת פברואר).קודם לכן היא התקיימה על מגרשי דשא במועדון "קויונג".האליפות הראשונה נערכה בשנת 1905,ומשנת 1968 היא "נפתחה" לשחקנים מקצוענים.

אליפות צרפת הפתוחה (מוכר גם כרולאן גארוס)

האליפות מתקיימת אחת לשנה בסוף חודש מאי ותחילת חודש יוני,במרכז הטניס הנקרא על-שמו של רולאן גארוס (טייס שהצטיין במלחמת העולם הראשונה) בצרפת.זהו טורניר הגרנד-סלאם היחיד המתקיים על משטחי חימר,משחקים על משטח חימר מתאפיינים בנקודות ארוכות,מכיוון והחימר מאט את מהירות הכדור,ומשום כך המשחקים באליפות צרפת בדרך כלל ארוכים יותר מטורנירי גרנד-סלאם האחרים.התחרות נחשבת לתחרות החשובה ביותר עבור שחקנים המצטיינים על סוג משטח זה. לעומת זאת,היא נחשבת קשה בעיני שחקנים המעדיפים סגנון משחק מהיר יותר המתאים למשטחים מסוגים אחרים.מסיבה זו לא מעט משחקני הטניס הגדולים בהיסטוריה לא הצליחו לזכות בו ואף לא להגיע לשלבים הגבוהים.

אליפות וימבלדון (בריטניה) 

טורניר הטניס הוותיק ביותר בעולם ובין החשובים והיוקרתיים מבין הטורנירים.הטורניר נערך בווימבלדון,פרוור בדרום לונדון,בירת הממלכה המאוחדת מדי שנה בחודשים יוני/יולי,והוא טורניר הגראנד סלאם ה3 מתוך 4 הנערך בכל שנה.וימבלדון הוא טורניר הגראנד סלאם היחיד המשוחק כיום על משטח דשא,והוא מתאפיין לעיתים בהפסקות רבות במשחקים הנגרמות בשל הגשמים באנגליה. בטורניר מתקיימות חמש תחרויות מרכזיות: נשים יחידות,גברים יחידים,זוגות נשים,זוגות גברים וזוגות מעורבים (אישה וגבר בכל זוג).נוסף לכך,נערכות תחרויות לנוער,לוותיקים ולנכים.

אליפות ארצות הברית הפתוחה

אליפות ארצות הברית הפתוחה מתקיימת מאז 1978 במרכז הטניס הלאומי בילי ג'ין קינג בפארק פלאשינג מדוז,הנמצא ברובע קווינס בעיר ניו יורק בארצות הברית,והיא נערכת בכל שנה בסוף חודש אוגוסט ותחילת ספטמבר.בסדר הקלנדרי,זהו טורניר הגראנד סלאם האחרון,ובעיני טניסאים וחובבי טניס רבים הוא החשוב והיוקרתי ביותר.האליפות נערכת על מגרשים קשים מסוג משטח DecoTurf,הנחשב לבינוני מבחינת מהירותו ואינו מחייב התמחות מיוחדת כמו משטחי דשא עליהם משחקים באליפות וימבלדון, או חימר עליו משחקים באליפות צרפת הפתוחה,ולכן,רוב הטניסאים רואים באליפות ארצות הברית את הטורניר החשוב ביותר,וכמעט כל השחקנים הגדולים בהיסטוריה הצליחו לזכות בה.

כנהוג בטורנירי גראנד סלאם,האליפות נמשכת שבועיים (החל מיום שני האחרון בחודש אוגוסט). בתחרויות הראשיות ליחידים/ות משתתפים/ות 128 שחקנים/ות וכדי לזכות בטורניר יש צורך לנצח בשבעה משחקים.בנוסף להן,יש תחרויות לזוגות (גברים, נשים ומעורבים),נוער,ותיקים ונכים.מאפיין ייחודי של אליפות ארצות הברית,המבדיל אותה משלושת טורנירי הגראנד-סלאם האחרים,הוא בכך שנהוג בה שובר שוויון בכל המערכות,כולל האחרונה (שלישית אצל נשים וחמישית אצל גברים).

עושה חשק? הצטרפו אלינו לאימון ב59 שח בלבד

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ
דילוג לתוכן