אימוני הטניס מאמרים

טניס מישהו?

“כדי להיות שחקן טניס מוכשר ומצליח,יש,בין היתר,ליהנות מאתגרים ומתחרות,להיות מודע לחולשות ולחוזקות של היריב,לצבור ידע וניסיון מספיקים בחבטות הבסיסיות באימון טניס ולהיות מספיק זריז,גמיש ומסתגל אל מול תנאים ומצבים שונים.היכרות ושליטה בשלושת חבטות הטניס הבסיסיות מאפשרות לשחקן הטניס לחתור למגע עם הכדור בכל מקום בו הוא ממוקם,(משמאל,מימין או מעליו) בצורה האפקטיבית ביותר האפשרית.

ניסיון ומומחיות במגוון החבטות הבסיסיות,כגון החזרת הכדור בעדינות או בכוח רב,עמידה קרובה לרשת או רחוקה ממנה משפרות את הורסטיליות,הביטחון והאפקטיביות של השחקן.

על שחקן או שחקנית טניס להיות מנוסים גם במשחק יחידים וגם במשחק זוגות,במטרה להרחיב את טווח ההזדמנויות והאפקטיביות האישי.משחק בזוגות הוא שונה,ובכמה אופנים תובעני יותר ממשחק יחידים בגלל הצורך הנרחב בעבודת צוות ושיתוף פעולה לצורך משחק מוצלח.לפיכך,מחשבה מקדימה רבה צריכה להיות מושקעת בבחירת בן זוג למשחק.היבטים כמו אישיות,סגנון,ניסיון ותכונות משלימות צריכים להילקח בחשבון.מומלץ גם שחלק מהזמן לפני ואחרי המשחק יוקדש לתכנון אסטרטגיות ולשיתוף מחשבות ורשמים.

משחק זוגות מספק אתגרים,חוויות והזדמנויות שלא מזדמנות בקלות במשחק יחידים.לדוגמא,ניתן לשחק ולהתנסות בזמנים ארוכים על “קו האש”,בשעה שבן הזוג מעניק את הביטחון בגיבוי שהוא מהווה.בן הזוג יכול לנצל את המיקום שלו להערכת המצב ולניהול המשחק בהתאם.ברגעים המתאימים,בן הזוג יכול להצטרף לשותפו בקרבת הרשת כדי ליצור השפעה גדולה יותר,או,בסימון מתאים,להזמין את השותף לעורף המגרש.במשחק זוגות,כל שותף יכול לספק תמיכה,ביקורת,עידוד ומשוב לבן זוגו במהלך המשחק ולחלוק אחריות שווה לתוצאתו .

טניס מוגדר כ”משחק ג’נטלמנים” בעל מסורת של הוגנות וגינוני נימוס,ועדיין,מדובר בספורט תחרותי. לפיכך,נראה הגיוני שכל האמצעים כשרים,כולל שימוש בעקרונות וכלים פסיכולוגיים במטרה להביס את היריב.”

אז, טניס? תאם שיעור פרטי בטניס כבר עכשיו ותחווה זאת בעצמך :)

 

קישור לכתבה המקורית : “טניס,מישהו? הרהור הומוריסטי של פסיכותרפיסט אקלקטי”, שניאור הופמן,אתר – פסיכולוגיה עברית.

להזמנת שיעור טניס פרטי ב 59 ש"ח